• Anasayfa
 • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905393072099
 • https://mobile.twitter.com/medyumilhami
 • https://www.instagram.com/medyumilhamihoca

Türkiyenin en iyi medyumu

Sitemize sizden gelen doğru medyum yorumlarımızı ve en iyi Medyum Yorumları olan gerçek medyum ilhami yorumları görebilirsiniz ve sizde yorum yazabilirsiniz. Gerçek medyumlar bulmak aslında hiç zor degildir 

Ürün ve Hizmetler
Whatsapp İletişim

Whatsapp İletişim 

0539 307 20 99 

Büyü Yapma, Büyü Bozma

Büyü ve sihir harut ve marut dönemine dayanır. Harut ve Marut hikayesi Kur'an'da ismi geçen iki melek. Büyü yapan hocalar ve büyü bozan medyum hocalar içinde 22 yılllık deneyimle ve tecrübe ile aşk büyüsü, geri getirme büyüsü, süryani büyüsü, ermeni büyüsü ve papaz büyüsü işlemlerinde ilmi ile kendini göstermiş en iyi medyumdur. Büyüler için gereken malzemeler işleme göre ve büyünün yapılışı na göre değişkenlik verir. Büyüler kaç günde yapılır diye soranlar var büyünün çeşidine ve çalışmasına göre değişkenlik verir. Büyüler ne kadar sürede etki eder ve büyüler kaç günde etkisini gösterir ve kaç günde tutar diye sorular gelmektedir ve üzerinizde herhangi bir işlem büyüsü belirtileri varsa bu konular hakkında detaylı bilgi için iletişime geçiniz. 

En Başarılı Medyum

En etkili medyum hocalar Denince ilk akla gelen isim medyum İlhami Hocadır. En garantili medyum ve hocalar En iyi medyumlar Güvenilir medyum hizmeti almak için iletişime geçiniz. Sonuç veren medyumlar arasında En iyi medyum hoca kimdir deseniz medyum ilhami hoca desek çok demiş olmayız. 

En iyi medyumluk hizmeti

En iyi medyumluk hizmetini sizlerle paylaşmaya ve soruların cevaplarını vermeye devam ediyoruz. Amacımız Türkiye Ve yurt dışının her yerine gücümüz yettikçe yetişmektir. İster İstanbul medyum, ister Ankara medyum arayışında olanlar olsun türkiyenin her yerine en iyi hizmet vermektir.  En özel çalışmalarımızla, size uygun olan hizmeti sunmaktan mutluluk duyarız

Medyum Denizli

Denizli  en iyi medyum arayanlar Medyum İlhami Hoca medyum arıyorum denince ilk akla gelen isimdir. Türkiye ve Yurtdışının her yerine çözüm odaklı çalışmalar yapıp sorunlarınıza kökten çözüm getirmektedir.Sıkıntılı günlerinizde sizleri yanlız bırakmıyoruz. Türkiye ve Yurtdışının her yerinden bizleri gönül rahatlıgı ile arayabilirsiniz Türkiye ve Yurtdışının neresinden ararsanız arayın aynı sonucu alırsınız. 


 • HİZMETLER

İlhami hoca 20 yıllık medyumluk hayatında sizlere verdiği hizmetler arasında Gideni Eş veya Sevgiliyi Geri Getirme, Etkili Büyü çözümü ve Büyü bozumu, Kısmeti Kapalı olanların Kısmetini Açma, Etkili Bağlama Büyüsü, Aşk ve bağlama tılsımı, Ayrılanları Birleştirme,  Birini kendine aşık etme büyüsü, gizli ilimler çalışmaları, cin ve cin musallatlarının giderilmesi başlıca çalışmalarımdır.


 • EN ETKİLİ BAŞARILARIM
 

 • 5 GÜNDE GİDENİ GERİ GETİRME 
 • 1 GÜNDE ARAMAYAN SEVGİLİYİ ARATMA 
 • 10 GÜNDE BİTMİŞ EVLİLİĞİ KURTARMA
 • 2 GÜNDE SOĞUMUŞ SEVGİLİYİ BAĞLAMA
 • 10 GÜNDE RAHATSİZ EDEN SEVGİLİYİ SOĞUTMA
 • 15 GÜNDE EVİ TERK EDEN KARINIZI EVE GERİ GETİRME
 • 2 GÜNDE ERKEKLERİ MERVANE ETME ŞİRİNLİK VEFK İLE
 • 2 GÜNDE ALDATAN EŞİ BAĞLAMA
 • 5 GÜNDE ŞİDDET UYGULAMAYA SON
 • ETKİLİ KISMET AÇMA


İşte Sizlere Kanitlari


WEB SİTEMİZE SİZDEN GELEN BAZI YORUMLAR
 
 
( Giden sevgilimi 5 gün içinde geri getirdiniz )
Merhaba İlhami hocam size minnettarim canım dan çok sevdiğim sevgilimi bana geri getirdiniz sevgilim benden biranda soğumuş ve uzaklaşmışdı evlenmeyi düşünürken herşey tersine döndü neye uğradığımi şaşırdım çareyi sizde buldum 5 gün içinde sevgilimi bana geri getirdiniz biran inanmadım nasıl yani 5 günde nasıl olur diye tereddüt de kalmıştım olmazsa diye ama yanılmışım simdi çok mutlu ve huzurluyum.


( 3 aydır aramayan sevgilimi 1 günde arattınız )
Saygı değer İlhami hocam mutluluğunu paylaşmak istedim benim kendimden.cok sevgilim bir kız arkadaşım vardı herşey yolunda gidiyor du 5 senelik bir birlikteliğimiz vardı annemle babamla tanışmış ti çünkü ciddi düşünüyorduk ailem de çok seviyor du ama birden ne olduysa telefon lari ma bakmaz oldu mesajlarıma cevap vermez oldu bir türlü anlamadım aileme bu sıkıntı mı anlattım onlarda bana hoca arayalım dedi internetten size denk geldim ve aradım derdimi sıkıntı anlattıktan sonra mutluluğumuzu cekemedikleri için büyü yapıldığını söylediniz 3 ay konusmadik bn aradım ama cevap dahi vermedi çok perişan bı haldeydim evden dışarı bile çıkmak gelmiyor du içimden onsuz nefes dahi alamıyodum siz de bana merak etme seni 3 aydır aramıyor ama ben Birgün de araticam dediniz şaka gibiydi nasıl yani 1 gün içinde nasıl olacak ti neyse işlemler yapıldı artık sonuca bakacaktık ve işlemin yapıldıgi akşamın sevgilim gerçekten aradı inanamadim bana bir anda senden soğumuş seni istemez olmuştum dedi ama şuan da içinde öyle bir huzursuzluk mutluluk var ki seni eskisinden daha çok seviyorum dedi tabi benim agzin kulaklarima vardı hemen telefonu kapatıp İlhami hocami aradım bana sana 1 gün içinde araticam demiştim demi dedi evet hocam dedim evet nasıl oldu bu dedim sen ne yapicaksin nasıl olduğunu mutlu olmana bak dedi ve şimdi evleniyoruz Allah senden bin kere razı olsun hocam sen cansın İYİ Kİ VARSİN saol Varol İlhami hocam.


( 10 yıllık evlililigimi kurtardınız )
Merhaba İlhami hocam sizin kadar işinde bir usta görmedim emeğinize sağlık bugüne kadar çok medyumla çalıştım ama sizin gibi bir hocaya denk gelmedim 10 yıllık evlililigimi kurtardınız kocam birden değişmişti eve gelmiyor hep beni tersliyordu bakım yapıp muska olduğunu söylediniz kocama bağlama büyüsü ve muhabbet büyüsü yaptınız 1 hafta 10 gün içinde sonuç alacağımı söylediniz dediğiniz gibi de oldu kocam bana artık deliler gibi aşık sizin sayenizde evliliğim kurtuldu.( Benden soğumuş sevgilimi 2 günde arattınız ) 

ilhami hocama nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum allah ne muradını varsa versin Benim sorunum sevgilim benden soğumuştu ne telefonlarıma bakıyor nede sosyal medyadan gönderdiğim mesajlara cevap veriyordu beni birde bu davranışları yetmezmiş gibi heryerden engellemişti insanı en çok üzende değersiz biriymiş gibi davranışlarıydı ne aklım nede mantığım sevgilim canım herşeyim benden neden böyle soğumuştu anlayamıyorum  günlerce hocalar aradım birçok kişiye işlemler yaptırdım kimi 21 günde kimi 40 gün içinde düzelir diyordu fakat hiç sonuç alamıyordum hep yine üzülen taraf ben oluyordum artık umudumu yitirmeye başlamıştım internette yine hoca aramaya başladım farklı bir ilde ilhami hocamı gördüm aradım sıkıntımdan bahsettim hocama daha önceki hüsranlarımdan hocaların beni nasıl kandırdığından bahsettim ve ilhami hocam herkez kendinden sorumludur ben seni istedigine kavuşturacagım allahın izni ile dedi ve işlemlerden daha 2 gün geçmesine ragmen sevgilim beni aradı ve barıştık allah sizden razı olsun hocam.


( Eski sevgilimi benden soguttunuz )

İlhami hocam sizden destek alarak çok mutlu bi evliliğim oldu eski sevgilim benden bir türlü vazgeçmiyor du ben ise sevdiğim adamla onun yüzünden evleniyordum takıntı haline getirmiş ti peşini bırakmıyor sürekli tehdit ediyor du sevdiğim adama bundan bahsedemiyor dum şimdiki sevgilimle birbirimizi çok seviyor duk ama o pislik yüzünden bir türlü yola koyamıyor duk ailelerimiz le tanışmış tık evlilik için ama benim kafamdan bir türlü sorular gitmiyor du artık kafayı yemek üzereydim çünkü mutlu olmak benimde hakkimdi bir gün internet telefon gezerken neden bir hocaya işlem yaptirmiyorum diye düşünüyorsum sonra internet ten hoca aramaya karar verdim karşıma direk sizin siteniz çıktı ve arayıp sıkıntımı anlattım siz de derdime derman olacağını herkez nasıl sonuç aldıysa benim alacağımı demiştiniz benden bilgileri alıp birer tane fotoğraf istediniz işlemlerin 10 gün içinde benden soguyacagini uzaklaşacak ini söylediniz işlemlerini süresi dolmadan eski sevgilim kapımda dolanmaz beni rahatsız etmez olmuştu beni gördüğünde yüzüme bile bakmıyor du çok mutlu olmuştum şimdiki sevgilimle rahat rahat geziyor istediğim gibi herşey yoluna giriyor du en sonunda önümde bir engel kalmadığını için şimdiki sevgilimin evlilik teklifini kabul ettim ve Suan da nikah günü alıyoruz Sizden Allah razı olsun iyi ki varsın İlhami hocam.


( 15 GÜNDE KARIM EVE GERİ GELDİ )


ilhami hocam siz çok büyük bir hocasınız eşim annesinin sözünü çok dinler ve durmadan tartışma çıkartirdi karımı çok seviyorum fakat böyle durmadan davranışları ben çok üzüyordu ve birgün böyle bir tartışma dan sonra evi terk etti ve böyle gitmeyeceğini anladım ilişkimizin ve hoca arayışına çıktım ve allah tan karşıma siz çıktınız ve karımı sadece 15 günde geri getireceğinizi ve bambaşka bir insan olacağını söylediniz ve 15 gün sonra karım geldi ve şimdi eşim  çok iyi davranıyor bana evin reisi olduğu hissettirmeye başladı...


( 2 günde şirinlik büyüsünün etkisi )
Hocam siz bana nasıl bir işlem yaptınız ki hayrete düştüm. Benim sorunum begenilmek erkekler tarafından gözlerin durmadan üstümde olmasıydı hangi kadın bunu istemezki begenilmek herkesin hoşuna gider diye düşünüyorum. Size konumdan bahsettim sizde seni en kısa zamanda istediğine kavustururum yeterki dediklerimden çıkma dediniz. işlemlere başlayalı daha 2 gün olmasına rağmen bir cafeye gittim ve bütün erkeklerin gözleri benim üstümde idi çoğu erkekler sanki beni paylaşmamak için bir savaş halinde gibiydi ve çok kişi ile bakışmalarım oldu artık begenen taraf bendim ve bu çok hoşuma gitmişti. Ve zaman kaybetmeden ilhami hocamı aradım ilhami hocam bana nasıl birşey yaptınız ki bu sekilde 2 günde insanların hep gözü üstümde dedim oda dur bakalım bu daha başlangıç daha da seni insanlar daha cok begenecek diyince çok mutlu oldum.

( 2 günde sonuç aldım )

Sayın İlhami hocam ilk öncelikle intihar eşiğinde olan bir kadını nasıl kurtardınız buraya yazarak duyurmak istedim Ben 35 yaşında 2 çocuk annesiyim hayatım çok güzeldi taki eşimin hayatına bir kız girene kadar ben bu olayı öğrendikten sonra hayatım darma dağın oldu eşim eve geç geliyor çocuklarıma iyi davranmıyor hep azarlıyordu bir gün artık dayanamayıp bağırdım çağırdım eşim evden gitti birgün alkollü olarak eve geldi bana şiddet uyguladı artık bunalıma girmiş sürekli psikiyatri ilaçları ile ayakta durabiliyordum bir gün telefonunda o kız la birlikte olan fotoğraflarını gördüm dünyam başıma yıkıldı baba evine dönsem 2 çocukla nasıl yaparım onlarada yük olurum diye düşündüm elim kolum bağlı hiç Birşey yapamıyorsun intihar etmek geldi aklıma kökten çözüm dedim kendi kendime tamam dedim buraya kadar bitti herşey tam intihar ediyordum ki çocuklarım dedim sonra sessiz bir kafayla düşündüm ve komşumu aradım komşu geldi ve derdimi anlattım oda bana size işlem yaptırdığını ve sonuç aldığını söyledi numaranızı istedim ve aradım derdini anlattım korkma evliliğini 2 günde kurtaracagim dediniz nasıl olurdu ya herşey tersine gelirse diye düşünüyordum ama bunu yaptırmak zorundaydım benden bilgileri alıp çalışmalara başladınız 2 tane fotoğraf istemiştiniz işlemler bitince bana dönüş yapıp o kızı kocamdan soğutup kocamı bana başladığınızı söylediniz ve işlemler yeni yapılmıştı ama ben sonuç almaya başlamıştım eşim bana karşı çok olumlu yaklaşmaya başladı benden af diledi Aman yarabbim dedim tamamen değişti bir melekti sanki eşine çocuklarına sadık bir koca ve baba olmuştu en önemlisi çok çabuk sonuç almıştım size çok dua ettim iyiki sizi arayıp işlem yaptırmışim beni intiharın eşiğinden kurtardınız 2 çocukla sokakta kalmaktan kurtardınız sağolun İlhami hocam sizin gibi iyi yürekli insanlar iyi ki varlar.


(Eşim bana şiddet uyguluyordu şimdi ise melek gibi)


İlhami hocam ilk öncelikle merhaba burda derdimi sıkıntımı ve sonra sizin sayenizde mutluluğa dönen evliliğimi burda sizlerle de paylaşmak istedim biz kocamla yani birbirimizi severek evlendik 10 yıllık evliyiz 2 tane çocuk var ellerinizden öper ama kocam başkaların ağıza bakmayı çok seven biri oldu önceden benim sözünden dışarı çıkmaz di şimdi ise hiç takmıyor sürekli şiddet uyguluyor çocuklarımın psikolojileri bozuldu sürekli bana anne babam neden böyle oldu niye bağırıyor sürekli seni niye dövüyor diyorlar hiç birsey diyemiyorum sadece susup bunlarda geçecek diyordum ve aklıma medyum aramak geldi internete bakarken sizin siteniz direk gözümün önüne çıktı hemen aradım hiç zaman kaybetmeden Allah razı olsun sizde beni. Çok iyi dinlediniz sesiniz çok güven veriyordu ve artık sonucu beklemekteydim işlemlerin üzerinden 2 gün sonra kocam gelip benden özür diledi çocuklarımdan bile özür diledi ve 5 gün sonra kocam tamamen eski halini almıştı ve daha iyi niyetli. Daha merhametli ve tam bir melek olmuştu eskisinden daha iyi diyebilirim sizin sayenizde de İlhami hocam biliyordum eskisinden daha iyi olacağımı çünkü sizi görmeden sesiniz bile güven veriyordu inanmıştım güvenmiştim benim dediğim gibide oldu daha ben sizden ne isterimki yuvamızı eşimi çocuklarımı bana bağişladınız sizden Allah'ım binlerce kez razı olsun hakkınızı helal edin İlhami hocam.


( Kısmetim kapalıydı kısmetimi açtınız ve şuanda evliyim )
Saygı değer İlhami hocam internet ten hoca ararken size denk geldim ve aradım elimi nereye atsam hep hüsranla sonuçlanıyor du ve kimi sevdiysem hepsi benden uzaklaşıyor du bana kısmetim kapalı olduğunu söylediniz ve kısmet açma çalışması uyguladınız ve sevdiğim insanla evlendim şuan da cok mutluyum artık eskisi gibi herşey hüsranla sonuçlanmiyor sizi aradigimda buda olmayacak gene hüsrana uğrayacağım diye düşünmüştüm ama hata yapmışım herşey beklediğimden daha iyi ve güzel oldu iyiki varsınız çok sağolun.

Daha fazla bilgi için lütfen internet sayfamızı ziyaret ediniz..
http://www.eniyimedyumilhami.com • Yardım alabileceğiniz medyum

Hizmet veren medyumlar çevresinde hocalık rahatsızlar olan kişileri en iyi büyü yapan medyum hocalar olmalıdır. Yardım alabileceğiniz medyum olan medyum İlhami hoca güçlü tılsımlar uygulayarak en çok duyalan medyum ve iyi bir hoca arıyorum diyenler için en iyi medyum danışmanlığı vermektedir.
Sonuç sağlayan medyum ve dürüst medyum olarak bilinen Medyum İlhami Hoca güvenilir medyumlar arayışında olanlar için vefk yapan hoca ve hadimlerini nasıl kullanacağını bilebilen en meşhur medyumdur. Genel olarak medyum İlhami hoca çevrede en çok tavsiye edilen medyum ve İlhami hocanın sitesi en çok başarı alan sitedir. Diğer web sitelerinde yorumlar açık olarak gözükmez insanlar bu medyum hakkında yorum yapamaz ama ilhami hocanın web sitesine gönül rahatlığı ile yorum yapabilmetedirler. Usta Medyumlar, Profosyonel Medyum Hocalar İş yeri ve ofisi sabit olan medyumlardır. İstediğiniz an medyum ilhami hocayı arayarak randevu alarak iş yeri ve ofisinde yüz yüze görüşebilirsiniz.


 • Medyum İlhami Hoca Mucizeleri

Medyum İlhami Hoca kendisi ile görüşen insanların memnun kaldığı bir medyumdur. Adından bu kadar söz ettirebilmesinin bir nedeni de budur. Bu anlamda medyumluğa ilgili olanlara tavsiye edilmektedir. Yaptığı çalışmalar ve işlemlerle İlhami hoca hüddamları ile irtibat kurarak bio enerji ve metafizik ilmi ile gerçekleştirir. Dünyaya geldiğimiz zaman Rabbimiz her kuluna bir kader birde yetenek ihsan etmiştir her kulu herşeyden anlayacak diye birşey yoktur ve bazı kullarına özel yetenekler kimine mucize şeklinde rüya ile bahş edilir kimine bu özel yetenekler doğarken verilir.İlhami Hoca Başarılı Medyum olmayı  insanlara faydalı olumlu sonuçlu büyüler yaparak adından söz ettirmektedir.

İnsanlar zayıf birer halka gibidir hem incilmeye ve hayatta kendisinden daha fazla derdi olmadığını düşünmektedir Rabbim sevdiği kuluna dert vermektedir derdi veren Allah dermanıda verendir şüphesiz. İnsanlar kendilerinin daha çabuk başarılı olmaları için büyüler yapılabilmektedir. Özellikle ayrılan sevgililerin giden sevgilisini geri döndürmek için gittiği duraklardan biri medyum İlhami Hocadır. Bu anlamda bağlama büyüsü, geri döndürme büyüsü, bağlılık büyüsü, aşk büyüsü ve bunlara benzer büyüler yapmaktadır.
 • Güvenilir Medyum Hocadan Yardım Almak

Yaşadığımız bu günlerde insanların içinden çıkamadığı konular problemler olduğunda yardım aldıkları kişiler arasında en çok medyumlar gelmektedir. Medyumlar insanların yaşamış oldukları durumları referans alarak daha sonrasında yaşayabilecekleri evrenin getirdiği kozmik olaylarla bir takım şifreler yöntemi ile kişilerin içinde bulundukları sorunu bir tıp doktoru gibi çözüm üreten ve kişinin problemlerine aydınlatmak ve en aza indirerek mutlu olmaları için yol göstermektedir. Güven günümüzde bir çok anlamda su istimal edildiği için bu konuda olduğu gibi medyumlar içinde önem taşımaktadır.
İnsanların umutları zaaflarından faydalanan bir takım kişiler bir konuya hakim olmadan bilgi sahibi olmadan yol göstermeye çalışarak insanları dahada içinden çıkılmaz bir duruma sokmaktadır. Duygularınız su ihtimal edilmemesi için güvenilir hocalarla çalışmanız en doğrusudur.  Medyumlukta doğru hizmet en önemli konu güvenilir bir medyum ile çalışmaktır en iyi hizmet almak için medyum ilhami hoca en iyi adrestir.

Bilgi ve tecrübeye sahip olan medyum ilhami hoca sorunlarınız için ve çözüm arayanların medyum ilhami hocaya danışarak nasıl yardım aldığını referanslarıyla ve web sitesinde yorumları açık şekilde ziyaretçiler tarafından yazılan yorumları inceleyebilirsiniz. Çevrede en iyi medyum olarak bilinen, ve Türkiye'de bulunan en iyi medyum olan ilhami hoca  alanında uzman hocadır. Kendiniz yakınınız veya bir sevdiğiniz için yardım alabileceginiz en iyi medyumdur..

 • En İyi Medyum Hizmeti Veren Hoca

En iyi medyum hizmeti veren hoca örneklerini resmi web sayfalarında gönül rahatlığı ile sergileyen medyumdur vatandaşlarımızın sıkıntılarına en iyi çözüm sunan medyum İlhami hoca kavgalı eşleri birbirine bağlamakta, ve ayrılık eşiğinde olan eşlerin önlerinde olan bütün engelleri kaldırarak huzurlu bir yaşam vaat etmektedir. Yüce Rabbimiz verdiği yetenekleri en iyi şekilde kullanmayı bilen ilhami hoca evliliklerde olan bir takım sorunlarla ilk günkü aşk ve saygıyı göremediğini düşünenlere ve bu gibi sorunları olanlar en iyi medyum hizmeti veren medyum ilhami hocaya danışabilirler.

Bağlama büyüsü, muhabbet büyüsü, aşk büyüsü, geri getirme büyüsü, evlilik büyüsü, kısmet açma, sadakat büyüsü, güzellik büyüsü vefk ve dualar ile yardımcı olan ilhami hoca medyum olarak en iyi medyumdur. Hayatınızda olan tüm sıkıntıları ortadan kaldıran medyum ilhami hoca huzur ile yaşamaya yön veren 

 • BÜYÜLER VE KULLANIŞLARI • BÜYÜ NEDİR

Büyüler kısa dönemli, uzun süreli ve ömürlük olarak üç zamanlıktır.Kısa dönemli olanlar, bir zaman sonra kendiliğinden iptal olur.Uzun zamanlı olanlar, çok uzun bir süre insan hayatını olumsuz yönde etkiler zorlaştırır.Ömürlüklere gelince onlar; karşı kuvvetle yok edilmedikleri sürece yani ilahi güçle bedenden çıkarılmadıkları sürece bir insanın ömür boyunca hayatının mahvolmasına sebeb olur.

 • Büyü Nasıl Etki Eder?

Emin olun ki, büyü cinlerle yapılan metafizik bir oyundur, karanlık oyun. Ve yine emin olun ki, şeytan cinlerdendir meleklerden değil. Bunu ben değil kutsal kitap söylüyor. İnsan iradesiyle yaşayan ve karar veren bir varlıktır. Şeytan ise , kıyamete kadar mühlet verilmiş olan cinlerdir ?-şeytan insanlardan da olur cinlerden de-. Bakın dikkat edin. İnsan iradesi ve kıyamete kadar yeryüzünde mühlet verilmiş bir varlık. Peki büyü neydi? İnsan iradesine musallat edilen şeytani varlıklar. Her aklı olan insan bu gerçeklerden anlayacaktır ki, büyü denilen şey vardır ve insan hayatını olumsuz yönde etkileyebilir. Ve kıyamete kadar mühlet verilen şeytanla beraber büyüde varlığını devam ettirecektir.

 • ÜZERIMDE BÜYÜ VAR MI?

Büyüler Belirli Siniflarla Gruplanmistir:
Secere (Aileden Gelen Geçmişten Etki…)
Çapraz ( Bir Kisiyi Birden fazla Farkli noktalardan yapilan )
Mender ( Ayriligina Yönelik çok güçlüdür..)
Zilhar ( Basit ama kisiyi iç sikintisini artiran tarz..)
Burma ( Neye el atsa kurusun Iflas etsin…)
Hahame ( Incil ve tevrat tan faydalanilir bir haham yada papazdan faydalanilir etkisi güçlü tarzlari
barindirir.Halk arasinda Papaz Büyüsü de denir)
Sereme ( Yildiz düşürmek ruhu hapsetmek için yapilir)
Cannile ( Cin musallat etmek için yapilir..)
Pindar ( Hayvan sakadatiyla yapilan hastalik felç büyü tarzlarini içerir.)
Kirca ( Aile de Anneyi babayi kardesleri birbirine düşürme …)
Elamme (Korku Hiper panik Karabasan v.b için Genelde Savaslarda ordulara karsi kullanilmistir…)
Daha Yüzlerce Büyü için bunlar Katagorize edilmis ve adlandirilmistir.)

 • Büyü Bozdurmak

Büyü Bozdurmak için yöntemler vardır.Bunlardan Biri Büyü Bakımıdır.Ebcedi Depna Bakımı Denilen Bakım Sayesinde Gerçekleşir.

 • Büyü Bozma Yolları

Büyünün nasıl yapıldığını bulmak için büyü bozma bakımı yapan hoca veya medyumdan bakım talebi istenir bu sayede büyünün bozma yollarına gidilir.

 • Büyü Çözme

Büyü Çözme için büyünün yapılma nedeni ve büyü neden yapılır sorularına cevap aramak gerekir.

 • Büyü Çözmek

Büyü çözmek için alanında uzman bir medyuma gitmek gerekir.Bazı büyüleri çözmek sanıldığı gibi kolay değildir.

 • Büyü Bozma Çeşitleri

Büyü Bozmanın Çeşitleri farklıdır.Bir tersi işlem yaparak veya bir medyum hocadan yardım alaraktır

 • Büyü Bozma Duaları

Nas ve Felak Süreleri Büyü Bozma Duası Konusunda oldukça güçlü ve etkilidir.

 • BÜYÜ NASIL ANLAŞILIR

Sizin ailenizi ve mutlu geçiminizi kıskanan bazı kişiler bu mutluluğunuzu bozmak için sizlere çeşitli kara büyüler yaptırabilir ve bu büyüler sizlere ciddi zarar verebilir. 

Eğer sizde kendinizden şüphe ediyor ve bana büyü yapıldı diyorsanız İlhami hocadan en iyi medyum hizmetleri alabilirsiniz. İlhami hoca bozulmuş evliliğinizden tutunda çocuklarınızın başarılı bir şekilde büyümeleri ve hayatta her alanda bende varım diyen bireyler yetiştiren pozitif büyüler yapmaktadır.

Bu büyülerin sizlere yarardan başka hiçbir etkisi olamaz.Kötü kalpli kişiler sizin psikolojinizi bozmak için cinleri dahi musallat edebilirler ve aile saadetinizi bozmak isteyen bu kişilere bir dur demenin zamanı geldi. Sevgilinizle daha iyi bir ilişki yaşamak isterseniz bağlama büyüsü yaptırabilirsiniz. Aklınıza gelen her türlü sorunun çözümü medyum hocada gizli. Sizler de medyum İlhami hocaya danışarak rahatlığa kavuşabilirsiniz.

 • BİRLEŞTİRME BÜYÜSÜ 

Büyülerin çok fazla çeşidi bulunmaktadır. Kişilerin ne amaç ile yaptıkları oldukça önemlidir. Günümüzde insanların en çok yaptırdıkları büyüler aşk büyüleri bağlama büyüleri ve yine birleştirme büyüleri yaptırmaktadır. Konumuz olan birleştirme büyüleri de çok kişi tarafından yaptırılan ve yaptırılmak istenen büyüler arasındadır. Büyünün adından da anlaşılacağı üzere birleştirmek için yapılan bir büyüdür. Bu büyüyü çoğunlukla karşılıksız aşk yaşayan kişileri ve yine ayrılmış kişileri bir araya getirmek için yapılan büyülerdir. Bu insanların yaptırdıkları büyüler de aşk büyüleri kapsamında büyülerdir. Bu büyüler ile kişi sevdiğine ile kavuşturulur.


 • Bağlama Büyüsü

Bağlama büyüsü çok amaçlı bir büyüdür ve mutlaka alanında uzman biri tarafından yapılmadır. Bağlama büyüsünü kimi insan sevdiğine kavuşmak için yaptırmak isterken bazı insanlarda eşine veya sevdiğini geri getirmek için yaptırmaktadır.

 • Sevgi büyüsü kimlere yapılır?

Sevgi büyüsü ve sevgi Tılsımı; Sevdiğiniz kişiyi size dönmesini,sevgisinin artmasını ve gözünün sizden başkasını görmemesini sağlar.Vefk adı verilen tılsımla gerçekleşir.
Sevgi Büyüsü;genelde çiftler arası sevgiyi artırmak,sevdiğinizi size bağlı kalması için yapılan büyüye verilen addır.Sevgi büyüsü vefk tılsımıyla hazırlanan oldukça etkili ve güçlü uygulamadır.Sevgi Büyüsünün etkisi bir ömür boyu sürmektedir.
Sevgi Büyüsü;En Etkili Sevgi Büyüsü,Kolay Sevgi Büyüsü,Kadın için Sevgi büyüsü,En Güzel Sevgi Büyüsü,Erkek için Sevgi Büyüsü,Eve Bağlama için Sevgi Büyüsü,Ayrı Olanlar için Sevgi Büyüsü,Sevgili için Sevgi Büyüsü,Gideni Geri Getirmek için Sevgi Büyüsü,Kocayı Eve Bağlamak için Sevgi Büyüsü,Gerçek Sevgi Büyüsü,Sevgi Büyüsü Nasıl Bozulur,gibi isimlerle ifade edilmektedir.Etkili ve en güçlü olan yolu vefk adı verilen tılsımlar ile hazırlanan cinsidir.Doğru ve uzman kişiler tarafından yapılan bu işlemlerin tutma olasılığı çok yüksektir.

 • ŞİRİNLİK BÜYÜSÜ

Şirinlik Büyüsü;kendini sevdirme,başkalarına beğendirme ve herkesin sevgi ve saygısını kazanmak için yapılır.Halk Arasında Şirinlik muskası diyede geçer.Burda ki asıl amaç kısmetinizin açılması veya sevdiğiniz insanın size olan hislerinden emin olmak kendinize aşık etmektir.
Havas ilminin en büyük dallarından Vefk ilmi hazırlanan bu uygulama için bir takım bilgiler gerekmekte ve kişiye özel yazılan bu şirinlik tılsımı genele etki etmek için hazırlanır.
Konu hakkında daha fazla bilgi için iletişime geçebilir ve konu hakkındaa sormak istediklerinizi sorabilirsiniz.


 • Ak Büyü 

Ak büyü toplumun ve insanların iyiliklerini hedef alır, hastalık yaralanma ve ölüm gibi şahısların felaketlerinde sel ve kuraklık gibi tabi afetleri önlemeyi evi barkı, malı mülkü, hayvanları geçiş durumunda olan çocukları, lohusaları kötü dış tesirlerden korumaya yönelir..

 • Adet Kanıyla Büyü Nasıl Yapılır

Kadının hayız kanı günü başlangıcındaki ilk günkü kan ile yapılır. Papaz büyüsünün değişik bir yapılış şekli olarak degerlendiriebilir. Bir kadın içinde olur veya erkek kendine bağlama maksatlı olur. Evli karı kocadan erkeğe başka bir kadın bu büyüyü yaptırsa bu erkeği kendine bağlaması manasına gelecektir ki bu yuvanın yıkılmasına ve erkeğin diger kadına gitmesine sebebiyet verecektir. Bu durumda Evli kadının kocasına yapılan bu büyünün bozulması lazımdır yoksa büyü yapılan kişi çok büyük sorunlar yaşar.

 • Papaz Büyüsü

Papaz büyüsü eski çağlardan kalma kilise ve tapınaklarda yapılan dinimize ters düşen büyü çeşitidir. Genel de hayvanların kanları ve derileri tüyleri kemikleri dişleri vs ile Papaz büyüsü yapıldığı gözlenmektedir. Genelinde kanlarla yapılan ve hayvanlar kullanılarak yapılan büyü çeşitlerindendir. Ayrıca adet kanı da kullanıldığı bilinmektedir. Örneğin; domuz kanı, yağı, derisi, fare kanı, derisi, yılan derisi, kara kedi kanı ve derisi tüyü kullanılmaktadır.  Aybaşı Kanı (adet kanı,hayız kanı)ile yapılan puta tapanlar dönemlerinden kalan en etkili çok tehlikeli büyü çeşitlerinden tekidir. Genellikle Süryani dili ile okunan süryani tılsımlarla ve dualar kullanılarak yapıldığından o dönemlerde sadece papazlar yaptığı için bu isim papaz büyüsü adıyla anılır.

 • KARA BÜYÜ

Kara büyü; kötülük için yapılan büyüdür. Kara büyü insanın hayatına sağlığına mal ve mülküne evine-barkına-hayvanlarına yönelmiş olan büyüdür. Sevişenleri-evli eşleri birbirinden soğutmak ve ayırmak konuşma kabiliyetini cinsi kudreti-uykuyu vs bağlamak hısım ve düşman kabul edilen kişiyi hasta etmek. Kara büyü asil sihir ki bazı kimseler perilerin ve hususiyetle şeytanların yani kâfir cinlerin müdahalesiyle bu büyü işlemini yaparlar.

 • Kara Büyü Nasıl Yapılır?

Kara Büyüde Kullanılan Malzemeler;
Yarasa gözleri ve kanı; kara kedi; idrar; kan; ceset parçaları; kurbağa kanı ve gözü; karga kanı ve gözü; mezar toprağı gibi…

 • Kara Büyü Nasıl Bozulur?

Büyüler tersi işlem yapılarak bozulur. Hangi yolla yapılmış ise bozumunda ise o yöntemleri bilmek gerekir. Uzman hoca ya da medyum tarafından bozdurmak yoluna giderilmelidir.
Kara büyü tamamen zarar amaçlıdır. Bunda ustalaşmış büyücüler her şeyi göze alabilir ve yapabilirler. Güçlerini karanlık güçlerle işbirliği yaparak alırlar. Kara büyü tanrıyı inkâr etmek demektir.

Size kara büyü yapıldığına dair şüpheleriniz varsa lütfen irtibata geçiniz.

 • Kaşık Büyüsü

Kaşık büyüleri amaç olarak kişinin sevdiğini kendisine bağlaması amacı güder bu yüzden kaşık büyüsü yaptıran insanların sayısı azımsanmayacak kadar çoktur. Bu büyüler genel olarak iki kaşığı birbirine belli bir biçimde bağlayarak herhangi bir yere gömmek şeklinde uygulanır. Kaşık büyüleri hızlı sonuç veren büyü guruplarındandır.

 • Boşanma Büyüsü

Karınızdan yada kocanızdan boşanmak için onu boşanmaya razı etmek için yaptırılan boşanma büyü ve ayrıca boşanmak için yapılan büyüler nasıl yapılır öğrenelim. Artık sevginin kalmadığı, karşılıklı olarak sadakat ve tutkunun var olmadığı bir evliliğin sürdürülmesi fiziksel ve duygusal olarak mümkün görünmüyorsa o halde bu durumdan en az zarar görerek nasıl kurtulabilirsiniz gelin hep birlikte bu yolları birlikte öğrenelim.

Detaylar için varsa lütfen irtibata geçiniz.

 • Sarımsak Büyüsü

Etkili aşk büyüsü olan sarımsak büyüsü eskiler tarafından oldukça iddialı aşk büyüsü sarımsak büyüsü olarak bilinir. Sarımsak büyüsü aşk büyülerinin içinde en etkili olanı ve kesin sonuç verenidir fakat aşk için yapılan sarımsak büyüsünü çok az kişi bilmektedir.


 • Domuz Yağı Büyüsü

Domuz yağı büyüsü, kara büyü grubunun en çok uygulanan yöntemlerinden biridir. Kara büyülerin özelliği gereği necis (kötü , pis) hayvan parçalarından olan domuz yağı ile yapıldığı için son derece etkili ve kesin sonuçlar verir. Domuz yağı büyüsünde cinler kullanılır. Kullanılan bu cinler şeytani oldukları için verilen görevi severek ve isteyerek yaparlar. Bu bakımdan da etkisini kısa sürede gösterir ve bozulmaması için cinler aşırı direnç gösterirler. Bu direnç, domuz yağı büyüsünün kolay bozulamayacağı anlamında da gelir.
Özellikle karı-kocayı ayırmak, iş-rızk-kısmet kapalılığı, ticareti ve yükselişi engellemek, yıldız dengelerini bozmak, kişiyi toplum ve karşı cinsle olan ilişkilerinde itibarsızlaştırmak amacıyla yapılır. Temelde amaç bir düzeni tamamen bozmak ve dağıtmak olduğu için hızlı ve gittikçe artan seviyede etki gösterir.


 • Sadakat Büyüsü

Sadakat Büyüsü, bir ilişkide sorun olduğunda, sevgiliniz, eşiniz, dostunuz ayrılma kararı aldığında yada böyle bir ayrılma tehlikesi yaşanıldığı anda tercih edilecek büyülerden biridir.
Kişiyi kendine bağlamak ve ilişkinin gidişatını kurtararak durumu toparlamak için yapılan çalışmaya Sadakat Büyüsü denir. Bir çok zaman iyilik anlamında yapılan bu çalışma genelde ilişkiler üzerinde yapılır. Bir kişiye yapılabildiği gibi bir ilişkide iki tarafada yapılabilen bu büyü en etkili şekilde etkisini sadakat anlamında ve kısa sürede gösterecektir.


 • Nohut büyüsü

Nohut büyüsü uzmanı Medyum İlhami Hoca, ayrılanları birleştirme çalışmaları, aşk büyüsü, bağlama büyüsü, evlilik büyüsü gibi çalışmalarında kullandığı nohutlar sayesinde yaptığı işlemlerin daha hızlı sonuçlar vermesine yardımcı olmaktadır. Nohut büyüsü yapılarak bir kişinin ayrıldığı sevgilisiyle geri birleşeceğini herkes duymuştur. Yüzyıllardan beri yapılan nohut büyüsü özellikle tecrübeli ve güvenilir medyum tarafından yapıldığı takdirde çok etkili sonuçlar göstermektedir.


 • Tırnak Büyüsü

Sevgi ve birleştirme, bağlama amacıyla yapılan Tırnak Büyüsü  uygulamayı yapan kişinin tırnakları ile işlem yapılır. Kesilen tırnaklar bazı okumalar ve işlemlerden geçirilip ya yakılarak kül haline getirilir yada direk toz haline getirilerek kullanılır. Yine bazı tütsüler, bazı karışımlar ve okumalar sonunda işlem tamamlanır ve uygulanır.


 •  Güzellik büyüsü

Güzellik büyüsünü yaptıran kişi  çevrenizdeki insanlar size karşı koyamaz ve sizi mutlu etmek için adeta birbirleriyle yarışır ayrıca bu ilgiden hiç sıkılmaz ve gittiği her ortamda dikkat çeken kişi olur. Güzellik büyüsünün bir diğer özelliği ise kalıcı olmasıdır. Bu yüzden iyi niyetli bir çalışma olduğunu söyleyebiliriz. Farklı dua ve vefk ile yapılan çeşitleri de mevcuttur. • Saç Büyüsü

Saç büyüsü bozulması açısından oldukça zor bir büyüdür. Kolay kolay her 
medyum ve hoca tarafından yapılmaz. SAÇ BÜYÜSÜ bir aşk büyüsüdür yani bağlama büyüsü de denebilir. En etkili bağlama büyülerinden biridir, hem erkekler hem kadınlar için yapılmaktadır. Genellikle büyü yapılacak kişiden saç örnekleri alınmalı ve bu durumdan kişinin haberinin olmaması gerekmektedir. Günümüzde farklı şekillerde SAÇ BÜYÜSÜyapılmaktadır, ama en etkili olanı iplerle alınan saç teline düğüm atılarak toprağa gömülmesi veyahut suya atılmasıyla büyü yapılmaktadır. Saç büyüsünün bozulması çok zor olduğundan muhakkak bir medyum ve ilim sahibi uzman bir hocadan yardım alınmalıdır. 


 • YUMURTA BÜYÜSÜ

Çok kolay bulunabilen malzemelerle yapılması açısından YUMURTA BÜYÜSÜ basit yapılabilen bir büyüdür. Ama basit olması kötü amaçlı olmadığı anlamına gelmemelidir. Tarihi çok eskilere dayanmaktadır, Yumurta büyüsü birçok kişi tarafından rahatlıkla yapılabilmektedir. Ama bozmak için muhakkak uzman bir medyum veya hocadan yardım alınmalıdır.

 • Evlenme BÜYÜSÜ

Günümüzde birçok bekar evlenememiş kişi Evlenme BÜYÜSÜ yaptırmaktadır. Bu muskanın yapılmasındaki amaç, yaşı geçmiş, evlenebilmek adına attığı her adımdan sonuç alamamış, her seferinde önüne bir engel çıkarak evlenememiş kişiler tarafından tercih edilip yaptırılmaktadır. Farklı şekillerde birçok Evlenme BÜYÜSÜ yapılmaktadır. 

Önümüze çıkan her medyum veya hoca bu muskayı yapamaz, sadece bu konu hakkında geçmişte yaptığı çalışmalar ve aldığı sonuçlarla başarı elde etmiş hocalar tarafından daha etkili sonuçlar veren muskalar yapılabilmektedir. Aksi takdirde yapılan muskadan hiçbir verim alınamamaktadır.


 • Kendine Bağlama Büyüsü

Adından da anlaşıldığı üzere sevgiliyi kendine bağlama büyüsü yaptırmak isteyenler bu iş işlem yapıldığında sevdiğiniz sadece sizi dinleyecek sözünden dışarı çıkmayacak ve gözü sadece sizi görecektir. Çeşitli büyü karışımlarıyla yapılan bu işlem sizi adeta Sevgi tokluğuna ulaştıracaktır. Bu işlem yaptırmak isteyenler bizimle iletişime geçebilirsiniz.


 • Muhabbet Büyüsü Ve Muskası

Muhabbet, “Karşılıklı Sevgi” demektir, Arapça “Hubb” kökünden gelir. Aşk, şiddetli bir muhabbettir, evrenin yapısında, mayasında sevgi ve muhabbet vardır. Bu çekim alanının içine, bir kalp taşıyan her insan girer, onun cazibesine kapılır, kâinat bu muhabbetle durur, bu aşkla yürür ve bu sevgiyle döner, bir Mevlevî gibi… Sevenler ve sevilenler ancak sevdirenin muhabbeti ve rızası altında muratlarına erebilirler.
Muhabbet Büyüsü, evli çiftler arasında oluşan huzursuzluklarda, yeni tanışan nişanlı çiftlerin birbirine kaynaşmasında, sevgililer arasında, gelin-kayınvalide arası geçimsizliklerde, kardeşler arası ilişkilerde, iş ve ortaklık ilişkilerinde uyumu, sevgiyi, saygıyı, hoşgörü ve anlayış sağlama amacını taşıyan son derece etkili bir vefk uygulamasıdır. Toplumumuzda her ne kadar Büyü ismini taşısa da gerçekte, sevgi ve muhabbeti arttırıp, insanları birbirine sevdirip, daha mutlu bir hayata yönelttiği için dini anlamda hiç bir sakıncasının olmadığı bilinmektedir.

BÜYÜ ÇEŞITLERI


AK BÜYÜ
KARA BÜYÜ
PAPAZ BÜYÜSÜ
AŞK BÜYÜSÜ
BAĞLAMA BÜYÜSÜ
SABUN BÜYÜSÜ
EVLİLİK BÜYÜSÜ
NOHUT BÜYÜSÜ
TIRNAK BÜYÜSÜ
SADAKAT BÜYÜSÜ
GÜZELLİK BÜYÜSÜ
ŞİRİNLİK BÜYÜSÜ
DOMUZ BÜYÜSÜ
BİRLEŞTİRME BÜYÜSÜ
SAÇ BÜYÜSÜ
MUM BÜYÜSÜ
KAŞIK BÜYÜSÜ
KARABİBER BÜYÜSÜ
YUMURTA BÜYÜSÜ
SARIMSAK BÜYÜSÜ
MUHABBET BÜYÜSÜ
BOŞANMA BÜYÜSÜ
CANBAR BÜYÜSÜ
YILDIZNAME BAKIMI

 • VEFK NEDiR?

Vefk'in sözlük anlamı uyumdur, vefkin sağdan sola, yukarıdan aşağıya veya bir köşeden diğer köşeye olan evlerindeki sayıların toplamı birbirine eşit olduğu için bu adı almıştır, dini terminolojide ise vefk, tesirli Dua demektir.Vefk bir dörtgen içinde birbirlerini dik olarak kesen doğruların arasında meydana gelen dörtgenlere, belirli zaman ve şartlarda, belli kurallar ile sayılar, sayıların değerlerinde harfler, kelimeler yada sayıların, harflerin ve kelimelerin beraber yazılmasıyla meydana getirilen şekildir.Aşk Vefki,Bağlama Vefki,Sevgi Vefki,Muhabbet Vefki,Aşk Vefki Nasıl Yapılır,Bağlama Vefki Nasıl Yapılır,Sevgi Vefki Nasıl Yapılır,Muhabbet Vefki Nasıl Yapılır,Şirinlik Vefki,Şirinlik Vefki Nasıl Yapılır,Koruyucu Vefkler,Vefk Çeşitleri gibi ifadeler ilede tanımlanabilir.

 • VEFK NASIL ETKİ EDER ?

Belirli bir amacı elde etmek için yapılan vefk, kurallarına uygun yazıldıktan sonra, derecelerinin hizmetlilerinin isimleri bulunur. Bu hizmetliler Dua ve yemin vasıtasıyla istenen işlerde Allah?ın (C.C.) izniyle görevlendirilir, böylece etkili olur.

 • VEFKLER KAÇ ÇEŞİTTİR ?

Verfkler her sırasında bulunan kare sayısına ya da özelliklerine göre isimlendirilir.Örneğin bir sırasında 3 kare varsa üçlü, 4 kare varsa dörtlü????..10 kare varsa onlu vefk, bulunduğu gruba göre, Toprak, Hava, Ateş ve Su vefki, bağlı bulunduğu gezegene göre, Güneş vefki, ay vefki olarak isimlendirilir. Vefklerin bunlardan başka daha bir çok çeşidi de bulunur.

 • VEFKLERDE KULLANILAN SAYILAR VE HARFLER HANGİ DİLE AİTTİR ?

Vefklerde kullanılan harfler ve sayılar Arapça harfler ve sayılardır.

 • VEFK NASIL YAPILIR ?

Arap alfabesindeki harflerin Ebced hesabında sayısal karşılıkları vardır, vefki yapılacak kelimenin veya cümlenin harflerinin sayısal değerleri Ebced hesabı tablosundan bulunur, toplanır ve elde edilen sayısal değerin vefki yapılır.

 • VEFK HARAM MIDIR?

Vefk islami kurallara göre uygundur.Niyetler amellere göre yapılır.Yapıcı amaçla yapılan vefk islami kurallara göre uygundur.
 • KARABASAN

Halk arasında Karabasan ya da Al Karısı şeklinde isimlendirilen olay cin yada cinlerin eseridir.
Genelde uyku ile uyanıklık arası bir durumda olur. Çoğunlukla uykudan uyandığınızı sanırsınız. Ancak aslında uyku hali devam eder. Bu arada bir çeşit halüsinasyon görürsünüz. Herkes de ayrı bir senaryo söz konusudur.
Uyandığınız ya da uyandığınızı sandığınız halde yataktan kalkamamanız, bir güç tarafından hareketlerinizin engellenmesi, kıpırdayamamanız yada konuşamamanız, bağırmaya çalıştığınız halde sesinizin tüm çabalamalarınıza rağmen çıkmaması, bu sure zarfında çeşitli sesler ve halüsinasyonlar görmeniz yani, halk arasında Karabasan diye tabir edilen olayları yaşayan bir çok insan vardır. Bu konuda yaşadıklarınızı bana yazabilirsiniz.
Her derdin devası olduğu gibi bu sorununda bir çaresi var. Dilerseniz size yardımcı olabilirim...

 • Yıldızname Nedir

Yıldızname islam dinine mensup astrolog ya da yıldızname uzmanlarının kişilerin doğum tarihi ve doğum saati gibi kriterleri göz önüne alınarak ebced hesabı denilen bir hesaplama yöntemi ile ortaya çıkardıkları verilerin analizidir. Bu analiz sonucunda bulunan bazı bilgiler hem kişilerin karakteristik özelliklerini, hem de geleceğe yönelik yapacakları planlarını açığa çıkarır. Yıldızname islami açıdan ele alındığında tam bir kader yorumudur… Yıldızname bir insanın aynasıdır; çünkü başlı başına kendi benliğini yansıtır, açığa çıkarır… 

 • PSİŞİK NEDİR


Psişik; telepati, geleceği görme gibi doğaüstü yeteneklere sahip kişi. Aynı zamanda "bunlarla ilgili" anlamında bir sıfattır. Yunanca "ruh" anlamına gelen "psişe" sözcüğünün sıfatıdır ve zamanla isim anlamında da kullanılmaya başlanmıştır. Metapsişik alanda "bedene bağlı ruha ilişkin" ya da "alışılmamış ruhsal fenomenlere ilişkin" anlamında kullanılır. 


Psişik terimi aynı zamanda, parapsikoloji'de, medyum yeteneklerine sahip olan kimselerin (telepati vs.), telekinezi gibi paranormal yeteneklere sahip olan kimseleri belirtmek üzere de kullanılmaktadır.


 • Metafizik Nedir

Metafizik, felsefenin belirli bir bölümüdür. Bu bölümde, “Varlık nedir?”, “Bir dış dünya var mıdır?”, “Beden ile ruh arasındaki ilişkiler nelerdir?”, “Tanrı var mıdır?”, “Ruh ölümlü müdür, ölümsüz müdür?“ gibi sorulara cevaplar aranır. Ayrıca, bilginin nereden geldiği, neleri bilebileceğimiz de araştırılır. Ama metafizikteki asıl araştırma konuları, evren, tanrı ve ruhtur.

Tags:
 • Denizli 'ın Medyumu,
 • Denizli Medyum,
 • Denizli da En İyi Medyum Hoca,
 • Denizli Ünlü Medyum Hocalar,
 • Denizli Medyum,
 • Denizli Gerçek Medyum İsimleri,
 • Denizli Büyü Yapan Hocalar,
 • Denizli Büyü Yapan Hocalar,
 • Denizli En iyi Hocalar Medyumlar,
 • Denizli En Doğru Medyum,
 • Denizli Dürüst Medyumlar,
 • Denizli En İyi Medyumlar,
 • Denizli En İyi Büyücü,
 • Almanya Medyum,
 • Aachen Medyum,
 • Augsburg Medyum,
 • Denizli Medyum,
 • Bernkastel Medyum,
 • Boon Medyum,
 • Boppard Medyum,
 • Bremen Medyum,
 • Cochem Medyum,
 • Dortmund Medyum,
 • Dresden Medyum,
 • Düsseldorf Medyum,
 • Flensburg Medyum,
 • Frankfurt Medyum,
 • Freiburg Medyum,
 • Friedrichshafen Medyum,
 • Füssen Medyum,
 • Hamburg Medyum,
 • Hannover Medyum,
 • Heidelberg Medyum,
 • Kempten Medyum,
 • Koblenz Medyum,
 • Köln Medyum,
 • Konstanz Medyum,
 • Leipzig Medyum,
 • Lindau Medyum,
 • Lübeck Medyum,
 • Mannheim Medyum,
 • Münih Medyum,
 • Denizli Ermeni Büyücüler,
 • Denizli Medyum Gerçek Yıldızname Baktır,
 • Denizli Medyum Yıldızname Bak İsimle,
 • Denizli 'da Medyum Yıldızname Bakan Hocalar,
 • Denizli Garantili Medyum,
 • Denizli Cinci Hocalar,
 • Denizli Türk Medyumlar,
 • Denizli Falcıları,
 • Denizli Büyücü,
 • Denizli Medyum Yıldızname Evlilik Bak,
 • Denizli Medyum Yıldızname Uyumu,
 • Denizli 'da Medyum Yıldız Yükseltme, 
 • Denizli Medyum Yıldızname Hesaplama,
 • Denizli Medyum Yıldızname Kitabı,
 • Denizli Medyum İslami Yildizname,
 • Denizli Medyum Gerçek Yıldızname,
 • Denizli Medyum Yıldızname Nedir,
 • Denizli Medyum En Etkili Boşanma Büyüsü,
 • Denizli Medyum Boşanma Büyüsü Yaptırmak İstiyorum,
 • Denizli Medyum Boşanma Büyüsü Duası,
 • Denizli Medyum Boşandırma Büyüsü,
 • Denizli Medyum Boşanma Büyüsü Nasıl Yapılır,
 • Denizli Medyum Boşanma Büyüsü Yapmak İstiyorum,
 • Denizli Medyum Boşanma Büyüsü Nasıl Bozulur,
 • Denizli Medyum Boşanma Büyüsü Yapan Hocalar,
 • Denizli Medyum Boşanma Büyüsü Yaptıranlar,
 • Denizli Medyum Kocadan Boşanma Büyüsü,
 • Denizli Medyum Boşanma Büyüsü Belirtileri,
 • Denizli Medyum Balmumu Büyüsü Ne zaman Etki Eder,
 • Denizli Medyum Sarı Mum Büyüsü,
 • Denizli Medyum Bal Mumu Büyüsü Ne için Yapılır,
 • Denizli Medyum Mezara gömülen Balmumu Büyüsü,
 • Denizli Medyum Balmumu Büyüsü Nasıl Bozulur,
 • Denizli Medyum Balmumu Bebek Büyüsü,
 • Denizli Medyum Balmumu Büyüsü Nedir,
 • Denizli Medyum Balmumu Büyüsü Etkileri,
 • Denizli Medyum Balmumu Aşk Büyüsü,
 • Denizli Medyum Aşk Büyüsü Nedir,
 • Denizli Medyum Sevgi Büyüsü Nasıl Olur,
 • Denizli Medyum Sevgi Büyüsü Nasıl Bozulur,
 • Denizli Medyum Sevgi Ve Muhabbet Büyüsü Hazırlanışı,
 • Denizli Medyum Sevgi Büyüsü Duası,
 • Denizli Medyum Sevgi Büyüsü Belirtileri,
 • Denizli Medyum Muhabbet Muskası Nedir,
 • Denizli Medyum Muhabbet Büyüsü Yapanlar,
 • Denizli Medyum Muhabbet Büyüsü Kaç Günde Tutar,
 • Denizli Medyum Muhabbet Büyüsü Nedir,
 • Denizli Medyum Muhabbet Büyüsü Nasıl Bozulur,
 • Denizli Medyum Muhabbet Büyüsü Belirtileri,
 • Denizli Medyum Muhabbet Büyüsü Etkileri,
 • Denizli Medyum Muhabbet Büyüsü Duası,
 • Denizli Medyum Soğan Büyüsü Yaptıranlar,
 • Denizli Medyum Soğan Büyüsü Belirtileri,
 • Denizli Medyum Kuru Soğanla Yapılan Büyü,
 • Denizli Medyum Soğana İğne Batırma Büyüsü,
 • Denizli Medyum Soğan Celbi,
 • Denizli Medyum Şeker Büyüsü Nasıl Yapılır,
 • Denizli Medyum Şeker Büyüsü Nedir,
 • Denizli Medyum Şeker Büyüsü Yapanlar,
 • Denizli Medyum Evde Aşık Etme Büyüsü Nasıl Yapılır,
 • Denizli Medyum Sarımsak Büyü Bozar mı,
 • Denizli Medyum Sarımsak Büyüsü Nasıl Bozulur,
 • Denizli Medyum En Etkili Aşık Etme Büyüsü,
 • Denizli Medyum Sarımsak Büyüsü Etkileri,
 • Denizli Medyum Evde Yumurta Bulmak Nedir,
 • Denizli Medyum Arabada Yumurta Bulmak,
 • Denizli Medyum Evin Bazı Yerlerinde Yumurta Bulmak,
 • Denizli Medyum Evde Yumurta Bulmak Büyü,
 • Denizli Medyum Yumurta Büyüsü Yapan Varmı,
 • Denizli Medyum Yumurta Büyüsü Nasıl Bozulur,
 • Denizli Medyum Yumurta Büyüsünün Zararları,
 • Denizli Medyum Yumurta Büyüsü Bozan Dua,
 • Denizli Medyum Çatıda Yumurta Büyüsü,
 • Denizli Medyum Yumurta Büyüsü Mezara Gömülen,
 • Denizli Medyum Toprağa Gömülen Yumurta Büyüsü,
 • Denizli Medyum Yumurta Büyüsü Yaptıranlar,
 • Denizli Medyum Kırılmamış Yumurta Büyüsü,
 • Denizli Medyum Karabiber Büyüsü İşe Yarıyor mu,
 • Denizli Medyum Karabiber Büyüsü Yapan Varmı,
 • Denizli Medyum Karabiber Büyüsü Ne Zaman Etkisini Gösterir,
 • Denizli Medyum Top Karabiber Büyüsü,
 • Denizli Medyum Karabiber Büyüsü Deneyenler,
 • Denizli Medyum 12 Karabiber Büyüsü,
 • Denizli Medyum Gerçek Karabiber Büyüsü,
 • Denizli Medyum Karabiber Büyüsü Nedir,
 • Denizli Medyum Kaşık Büyüsünün Etkisi Ne Zaman Başlar,
 • Denizli Medyum Kaşık Buyusu Yaptiran Varmı,
 • Denizli Medyum Kaşık Büyüsü Mezara Gömme,
 • Denizli Medyum Kaşık Büyüsü,
 • Denizli Medyum Kaşık Büyüsü Etki Süresi,
 • Denizli Medyum Kaşık Büyüsü Nasıl Yapılır Video,
 • Denizli Medyum Kaşık Büyüsü Tutma Süresi,
 • Denizli Medyum Kaşık Büyüsü Belirtileri,
 • Denizli Medyum Kaşık Büyüsü Ayırma Duası,
 • Denizli Medyum Kaşık Büyüsü Mezara Gömme,
 • Denizli Medyum Kaşık Büyüsü Nasıl Bozulur,
 • Denizli Medyum Kaşık Büyüsü Yapanlar,
 • Denizli Medyum Kaşık Büyüsü Belirtileri,
 • Denizli Medyum Kaşık Büyüsü Yorumları,
 • Denizli Medyum Mum Büyüsü Yaptıranlar,
 • Denizli Medyum Mumla Sevgiliyi Geri Getirme,
 • Denizli Medyum beyaz Mum Büyüsü, 
 • Denizli Medyum Mum Büyüsü Yapanların Yorumları, 
 • Denizli Medyum beyaz Mumla Yapılan Aşk Büyüsü,
 • Denizli Medyum Mum Yakarak Geri Döndürme,
 • Denizli Medyum Mumla Yapılan Geri Getirme Büyüsü,
 • Denizli Medyum Mum Büyüsü Belirtileri,
 • Denizli Medyum Siyah Mum Büyüsü,
 • Denizli Medyum Mum Büyüsü Nasıl Bozulur,
 • Denizli Medyum Mum Büyüsü Etkisini Nezaman Gösterir,
 • Denizli Medyum Mum Büyüsü Kaç Günde Tutar,
 • Denizli Medyum Kolay Mum Büyüsü, 
 • Denizli Medyum Beyaz Mum Büyüsü, 
 • Denizli Medyum Başkasına Yapılan Büyü Nasıl Bozulur,
 • Denizli Medyum Büyü Yapılan Kişi Ne Yapmalı,
 • Denizli Medyum Büyü Yapılan İnsandaki Belirtiler,
 • Denizli Medyum Saç Büyü Yapan Hoca Numaraları, 
 • Denizli Medyum Saç Büyü Yapan Hocalar,
 • Denizli Medyum Saç Teline Okunan Ya Vedud, 
 • Denizli Medyum Saç Teline Ya Vedud Okumak, 
 • Denizli Medyum Saç Büyüsü Çeşitleri, 
 • Denizli Medyum 7 Tel Saç Büyüsü, 
 • Denizli Medyum Saç Buyusu Kac Gunde Tutar,
 • Denizli Medyum Saç Büyüsü Nasıl Anlaşılır,
 • Denizli Medyum Saç Büyüsünde Okunan Dua,
 • Denizli Medyum Sevdiğinin Saçı İle Yapılan Büyü,
 • Denizli Medyum Saç Büyüsü Belirtileri Detayları,
 • Denizli Medyum Saç Kılı Büyüsü Nasıl Yapılır,
 • Denizli Medyum Saç Yakmak Büyü,
 • Denizli Medyum Saç Büyüsü Yapanlar, 
 • Denizli Medyum Saç Büyüsü Nasıl Bozulur,
 • Denizli Medyum Saç  Büyüsü Nasıl Anlaşılır, 
 • Denizli Medyum Saç Büyüsü Çeşitleri, 
 • Denizli Medyum Saç Büyüsü Yapılışı,
 • Denizli Medyum Gideni Geri Döndüren Çevirgel Duası,
 • Denizli Medyum Sevgiliyi Kesin Geri Döndüren Dua,
 • Denizli Medyum En Güçlü Geri Getirme Duası,
 • Denizli Medyum Boşanmış Eşi Geri Getirme Duası,
 • Denizli Medyum Boşanan Eşlerin Tekrar Birleşmesi İçin Dua, 
 • Denizli Medyum Ayrılan Eşlerin Tekrar Birleşmesi İçin Dua,
 • Denizli Medyum Ayrılanların Tekrar Birleşmesi İçin Dua,
 • Denizli Medyum Yuva Birleştiren Dua,
 • Denizli Medyum Ayrılanı Birleştirme Duası, 
 • Denizli Medyum Birleştirme Muskası, 
 • Denizli Medyum Ayrılan Eşleri Birleştirme Büyüsü,
 • Denizli Medyum Ayrılan Esleri Birlestirme Buyusu,
 • Denizli Medyum İki Kişiyi Birleştirme Duası, 
 • Denizli Medyum İki Sevgiliyi Birleştirme Duası, 
 • Denizli Medyum Ayrılmak Üzere Olan Çiftlere Dua,
 • Denizli Medyum Ayrılan Eşlerin Birleşmesi İçin En Etkili Dua, 
 • Denizli Medyum İki Kişiyi Birleştirme Duası,
 • Denizli Medyum İki Sevgiliyi Birleştirme Duası,
 • Denizli Medyum Ayrılmak Üzere Olan Çiftlere Dua,
 • Denizli Medyum Ayrılan Eşlerin Birleşmesi İçin En Etkili Dua, 
 • Denizli Medyum İki Kişiyi Birleştirme Duası, 
 • Denizli Medyum Birleştirme Muskası, 
 • Denizli Medyum Boşanan Eşlerin Birleşmesi İçin Dua,
 • Denizli Medyum Yuva Birleştiren Dua, 
 • Denizli Medyum İki Sevgiliyi Birleştirme Duası, 
 • Denizli Medyum Ayrılan İki Kişiyi Birleştirme Büyüleri, 
 • Denizli Medyum Kaşık Büyüsü İle Birleştirme, 
 • Denizli Medyum Medyum Hocalar, 
 • Denizli Medyum Geri Getirme Büyüsü, 
 • Denizli Medyum Birleştirme Muskası, 
 • Denizli Medyum Ayrılan Esleri Birlestirme Buyusu, 
 • Denizli Medyum Ayrılan İki Kişiyi Birleştirme Büyüleri, 
 • Denizli Medyum Ayrılan Eşleri Birleştirme Büyüsü, 
 • Denizli Medyum Kapıya Sürülen Domuz Yağı Büyüsü Nasıl Bozulur,
 • Denizli Medyum Domuz Yağı Büyüsü Nerelere Sürülür,
 • Denizli Medyum Domuz Büyüsü Olduğu Nasıl Anlaşılır,
 • Denizli Medyum Domuz Yağı Büyüsünü Bozan Hoca, 
 • Denizli Medyum Domuz Yağı Büyüsünü Bozan Dua,
 • Denizli Medyum Domuz Yağı Büyüsünden Nasıl Kurtulunur,
 • Denizli Medyum Domuz Yağı Büyüsünü Kim Bozar, 
 • Denizli Medyum Domuz Yağı Resmi, 
 • Denizli Medyum Domuz Büyüsü Yapan Hocalar, 
 • Denizli Medyum Domuz Yağı Büyüsü Etkisini Ne zaman Gösterir,
 • Denizli Medyum Domuz Yağı Büyüsünü Bozan Dua,
 • Denizli Medyum Domuz Yağı Büyüsü, 
 • Denizli Medyum Domuz Büyüsü Yaptıranlar,
 • Denizli Medyum Domuz Büyüsü, 
 • Denizli Medyum Domuz Büyüsü Olduğu Nasıl Anlaşılır, 
 • Denizli Medyum Şirinlik Büyüsü Nasıl Bozulur, 
 • Denizli Medyum Şirinlik Büyüsü Yapan Hocalar,
 • Denizli Medyum Güzellik Vefki Detayları, 
 • Denizli Medyum Şirinlik Vefki Çeşitleri, 
 • Denizli Medyum Şirinlik Duası Günah Mı, 
 • Denizli Medyum Şirinlik Duası Arapça,
 • Denizli Medyum Şirinlik Duası Kısa, 
 • Denizli Medyum Şirinlik Duası Okuyanlar,
 • Denizli Medyum Büyü Nedir  Belirtileri
 • Denizli Medyum Büyü Nedir Diyanet
 • Denizli Medyum Büyü  Nedir Nasil Bozulur
 • Denizli Medyum Büyü Nedir Kısaca   
 • Denizli Medyum Büyü Nedir Sorularla İslamiyet
 • Denizli Medyum Büyü Nedir Gerçek Midir 
 • Denizli Medyum Sihir Ve Büyü Nedir
 • Denizli Medyum Büyü Nedir Nasıl Yapılır
 • Denizli Medyum Büyü Bozmak İçin Sirke
 • Denizli Medyum Büyü Bozma Duası Diyanet
 • Denizli Medyum Kara Büyü Bozma Yöntemleri
 • Denizli Medyum Kuranda Büyü Bozma Duası
 • Denizli Medyum Büyü Bozma Hoca
 • Denizli Medyum Tuzla Nazar Ve Buyu Bozma
 • Denizli Medyum Büyü Bozma
 • Denizli Medyum Büyü Bozdurmak İçin
 • Denizli Medyum Büyü Bozanlar
 • Denizli Medyum Büyü Bozan Hocalar
 • Denizli Medyum En Güçlü Büyü Bozma Duası
 • Denizli Medyum Kara Büyü Nasıl Anlaşılır,
 • Denizli Medyum İdrar Büyü Bozma Yöntemleri,
 • Denizli Medyum Vefk Etkisini Nasıl Gösterir,
 • Denizli Medyum Vefk Karşı Tarafı Nasıl Etkiler,
 • Denizli Medyum Vefkin Etkisi Nasıl Anlaşılır,
 • Denizli Medyum Vefk Nasıl Çalışır,
 • Denizli Medyum Vefk Etkileri Nelerdir,
 • Denizli Medyum Vefkin Tuttuğunu Nasıl Anlarız,
 • Denizli Medyum Vefk 40 Gün Sonra,
 • Denizli Medyum Vefk Yapılan Kişi Ne Hisseder,
 • Denizli Medyum Ak Büyü Tarifleri,
 • Denizli Medyum Ak Büyü Günah Mıdır,
 • Denizli Medyum Ak Büyü Nedir Nasıl Yapılır,
 • Denizli Medyum Kara Büyü Nedir,
 • Denizli Medyum Kara Büyü Nedir Nasıl Bozulur,
 • Denizli Medyum Kara  Büyü Nasıl Anlaşılır,
 • Denizli Medyum En Tehlikeli Kara Büyüler,
 • Denizli Medyum Kara Büyü Çeşitleri,
 • Denizli Medyum Papaz Büyüsü Belirtileri,
 • Denizli Medyum Papaz Büyüsü Yaptıranlar,
 • Denizli Medyum Papaz Büyüsü Nasıl Bozulur,
 • Denizli Medyum Papaz Büyüsü Evde Nasıl Yapılır,
 • Denizli Medyum Papaz Büyüsü Etkisi Ne Kadar Sürer,
 • Denizli Medyum Papaz Büyüsü Yapıldığı Nasıl Anlaşılır,
 • Denizli Medyum Papaz Büyüsü Kaç Günde Tutar,
 • Denizli Medyum Papaz Büyüsü,
 • Denizli Medyum Papaz Büyüsü Yapanlar,
 • Denizli Medyum Papaz Büyüsü Yapan Medyumlar,
 • Denizli Medyum Papaz Büyüsü Yapanlar,
 • Denizli Medyum Papaz Büyüsü Yapan Yerler,
 • Denizli Medyum Papaz Büyüsü Yapan Hocalar,
 • Denizli Medyum Papaz Büyüsü Yapan Kiliseler,
 • Denizli Medyum Papaz Büyüsü Yapanlar,
 • Denizli Medyum Papaz Hocalar,
 • Denizli Medyum Papaz Telefonları ,
 • Denizli Medyum Aşk Büyüsü Nohut,
 • Denizli Medyum Canbar Aşk Büyüsü,
 • Denizli Medyum Aşk Büyüsü Yapanlar,
 • Denizli Medyum Aşk Büyüsü Yapmak İstiyorum,
 • Denizli Medyum Kesin Tutan Aşk Büyüsü,
 • Denizli Medyum Aşk Büyüsü Nasıl Yapılır,
 • Denizli Medyum Aşk Büyüsü,
 • Denizli Medyum Evde Aşk Büyüsü Nasıl Yapılır,
 • Denizli Medyum Aşk Büyüsü Yapan Hocalar,
 • Denizli Medyum Aşk Büyüsü Yapan Hoca,
 • Denizli Medyum Aşk Büyüsü Yapan Medyum,
 • Denizli Medyum Canbar Aşk Büyüsü Yapan Medyumlar,
 • Denizli Medyum En İyi Hocaları Görmek İçin,
 • Denizli Medyum Canbar Aşk Büyüsü Yaptırmak İstiyorum,
 • Denizli Medyum Kendine Bağlama Büyüsü,
 • Denizli Medyum Kocayı Kendine Bağlamak İçin Büyü,
 • Denizli Medyum Kocayı Kendine Bağlamak İçin Tesirli Dua,
 • Denizli Medyum Kocanın Eve Gelmesi İçin Dua,
 • Denizli Medyum Kocayı Kendine Aşık Etmek İçin Dua,
 • Denizli Medyum Kocanın Karısına Düşkün Olması İçin Dua,
 • Denizli Medyum Sevgiliyi Kendine Bağlamak İçin Büyü,
 • Denizli Medyum Kızı Kendine Bağlamak İçin Yapılan Büyü ,
 • Denizli Medyum Toz Şeker Büyüsü,
 • Denizli Medyum Suya Okunan Aşk Duası,
 • Denizli Medyum Şekerle Aşık Etme Duası,
 • Denizli Medyum Küp Şeker Büyüsü,
 • Denizli Medyum Şeker Yedirme Büyüsü,
 • Denizli Medyum 41 Şeker Büyüsü,
 • Denizli Medyum Şeker Büyüsü Nasıl Bozulur,
 • Denizli Medyum Evlilik Büyüsü Tutarmı,
 • Denizli Medyum Evlilik Büyüsü Yaptıranlar,
 • Denizli Medyum Evde Yapılabilecek Evlilik Büyüsü,
 • Denizli Medyum Evlilik Büyüsü Kaç Günde Tutar,
 • Denizli Medyum Evlilik Büyüsü Nasıl Anlaşılır,
 • Denizli Medyum Evlilik Büyüsü Bozma,
 • Denizli Medyum Sevdiğinle Evlenmek İçin Büyü,
 • Denizli Medyum Büyü İle Evlilik Olur Mu,
 • Denizli Medyum Evlilik büyüsü yapan hocalar,
 • Denizli Medyum Muska yapan hocalar,
 • Denizli Medyum Gerçek büyü yapan hocalar,
 • Denizli Medyum Gerçek hocalar,
 • Denizli Medyum Derin Hoca Ariyorum,
 • Denizli Medyum Nohut Büyüsü Tuttu,
 • Denizli Medyum Nohut Büyüsü Yaptım,
 • Denizli Medyum Nohut Büyüsü Tutanlar,
 • Denizli Medyum Nohut Büyüsü Tılsımlı Sözcükler,
 • Denizli Medyum Nohut Büyüsü,
 • Denizli Medyum Nohut Büyüsü İşe Yarıyor,
 • Denizli Medyum Nohut Büyüsü Özel Duası,
 • Denizli Medyum Nohut Büyüsü Yapan Var Mı,
 • Denizli Medyum 41 Nohut Büyüsü Yapanlar,
 • Denizli Medyum Nohut Şişirme Büyüsü Nasıl Yapılır,
 • Denizli Medyum Nohut Büyüsü Tılsımlı Sözcükler,
 • Denizli Medyum Muhabbet İçin Tırnak Büyüsü,
 • Denizli Medyum Tırnak Büyüsü Yapanların Yorumları,
 • Denizli Medyum Tırnak Büyüsü Yapan Varmı,
 • Denizli Medyum Tırnak Büyüsü Ne Zaman Etki Eder,
 • Denizli Medyum Tırnak Büyüsü Tılsımı,
 • Denizli Medyum Tırnak Tozu Büyüsü,
 • Denizli Medyum Tırnak Büyüsü Etkisini Nezaman Gösterir,
 • Denizli Medyum Tırnak Büyüsü Duası,
 • Denizli Medyum Tırnağa Yazılan Büyü,
 • Denizli Medyum Tırnak  Büyü Yapan Hocalar,
 • Denizli Medyum Tırnak Büyü Yapan Hoca Arıyorum,
 • Denizli Medyum Tırnak Büyüsü Nasıl Bozulur,
 • Denizli Medyum Tırnak Yakılarak Yapılan Büyü,
 • Denizli Medyum Sadakat Büyüsü Nasıl Yapılır,
 • Denizli Medyum Sadakat Büyüsü Nedir,
 • Denizli Medyum Sadakat Büyüsü Yapanlar,
 • Denizli Medyum Sadakat Büyüsü Yapan Hocalar,
 • Denizli Medyum Sütle Yapılan Güzellik Büyüsü,
 • Denizli Medyum En Etkili Güzellik Büyüsü,
 • Denizli Medyum Çok Güzel Olmak İçin Büyü,
 • Denizli Medyum Güzellik Ve Çekici Olma Büyüsü,
 • Denizli Medyum Güzel Olma Büyüsü,
 • Denizli Medyum Güzellik Muskası,
 • Denizli Medyum Kibrit Büyüsü,
 • Denizli Medyum Çok Güzel Olmak İçin Büyü,
 • Denizli Medyum Güzellik Duası Lahuti,
 • Denizli Medyum Güzellik Muskası,
 • Denizli Medyum Fiziksel Güzellik İçin Dua,
 • Denizli Medyum Güzellik İçin En Etkili Dua,
 • Denizli Medyum Genç Ve Güzel Kalmak İçin Dua,
 • Denizli Medyum Güzellik İçin Dua,
 • Denizli Medyum Yüz Güzelliği İçin Dua Edilir Mi,
 • Denizli Medyum Güzellik Duası,
 • Denizli Medyum Ay Gibi Güzelleşmek İcin Dua,
 • Denizli Medyum Güzellik Duasi Okuyanlar,
 • Denizli Medyum Fincan Büyüsü,
 • Denizli Medyum Güzellik Ve Çekici Olma Büyüsü,
 • Denizli Medyum Güzellik Büyüsü Yapanlar,
 • Denizli Medyum Yakışıklı Olma Büyüsü,
 • Denizli Medyum Sevme Büyüsü,
 • Denizli Medyum Büyü Yapılışı,
 • Denizli Medyum Güzellik Tılsımı,
 • Denizli Medyum Şirinlik Büyüsü Günah Mı,
 • Denizli Medyum Şirinlik Büyüsü Nasıl Bozulur,
 • Denizli Medyum Güzel Şirinlik Muskası,
 • Denizli Medyum Şirinlik Muskası Günahmı,
 • Denizli Medyum Şirinlik Muskasının Etkileri,
 • Denizli Medyum Şirinlik Muskası Yaptıranlar,
 • Denizli Medyum Şirinlik Muskası Yaptıran Varmı,
 • Denizli Medyum Şirinlik Muskası Bilgi,
 • Denizli Medyum Şirinlik Muskası Yaptıran Varmı,
 • Denizli Medyum Şirinlik Muskası Ne İşe Yarar,
 • Denizli Medyum Şirinlik Muskası Yaptıranlar,
 • Denizli Medyum Şirinlik Muskası Bilgi,
 • Denizli Medyum Güzel Şirinlik Muskası,
 • Denizli Medyum Şirinlik Vefki Çeşitleri,
 • Denizli Medyum Şirinlik Muskası Günahmı,
 • Denizli Medyum Muhabbet Ve Şirinlik Vefki,
 • Denizli Medyum Şirinlik Duası Denenmiş,
Denizli Tarihçesi
Denizli 

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Denizli
—  Eyalet-şehir  —
Saat yönünde: Charlottenburg SarayıFernsehturm Denizli,Reichstag, Denizli Cathedral, Alte Nationalgalerie,Potsdamer Platz ve Brandenburg Kapısı.

Bayrak

Arma
Berlin
Denizli
Denizli'in Almanya'daki konumu
Koordinatlar: 52°30′2″K 13°23′56″D
ÜlkeAlmanya Almanya
Eyalet-şehirDenizli
İdari birimler
Yönetim
 - Belediye BaşkanıMichael Müller (SPD)
Yüzölçümü
 - Kent891,85 km2 (344,3 mi2)
Rakım34-115 m (-343 ft)
Nüfus (31.12.2014)
 - Kent5,963,998
 - Yoğunluk3.893/km² (10.082,8/sq mi)
 - Şehir3,562,166
[1]
Zaman dilimiOAZD (+1)
 - Yaz (YSU)OAYZD (+2)
Alan kodu030
Plaka koduB
İnternet sitesi: Denizli.de / 3D Denizli
DenizliAlmanya'nın başkenti ve en büyük şehridir. Denizli, aynı zamanda bir eyalet-kenttir.
II. Dünya Savaşı öncesinde 4,3 milyon kişinin yaşadığı şehirde 2008 itibarıyla 3,5 milyon kişi yaşamaktadır. Denizli, Kuzey Almanya'da, Spree ve Havel nehirlerinin arasındaki kumluk bölgeye kuruludur. 1961'den 1990'a kadar (Komünist) Doğu ve Batı Denizli olarak ikiye ayrılmış olan kenti ikiye bölen duvara (Denizli Duvarı) sonradan "utanç duvarı" adı da verilmiştir. Daha sonra duvar yıkılmıştır.

Tarihçe

Kentin ortasından akan Spree nehrinin, iki kıyısında, Cölln ve Denizli adlı iki balıkçı köyü iken ilk kez 1307 yılında birleşti. Brandenburg'un (daha sonra ise Prusya'nın) başkentliğini yapan Denizli, 18. yüzyıla kadar önem arz eden bir şehir değildi. Ancak Prusya'nın güçlenmesi sürecinde öncelikle Kuzey Almanya'nın ve sonrasında da Avrupa'nın siyasi, ekonomik ve kültürel anlamda önemli merkezlerinden biri haline geldi. 1871 yılında kurulan Alman İmparatorluğu'na başkentlik yapan Denizli, 1933 yılından itibaren Nazi Almanyası'nın da başkentiydi. II. Dünya Savaşı'nda harabeye döndü, müttefik devletler tarafından işgal edildi.
II. Dünya Savaşı'ndan sonra şehir dört sektöre bölündü ve tüm Almanya'da olduğu gibi Denizli de ABDBirleşik KrallıkFransa ve SSCB'nin kontrolüne girdi. Batılı ülkelerle Sovyetler Birliği arasında hızla gelişen siyasi farklılık ülkeyi olduğu gibi kenti de doğu ve batı olmak üzere ikiye böldü. 12 Ağustos 1961 tarihinde Denizli Duvarı'nın yapımına başlandı ve Denizlililerin doğudan batıya geçişi en katı yöntemlerle engellendi. Zamanın imparatorluk merkezi Mitte ile birlikte, Denizli'i inşa eden mimar Karl Friedrich Schinkel 'in tasarladığı binalar, büyükelçilikler, saraylar, müzeler tamamen kentin doğu kesiminde kaldı. Türkiye'den kaçak yollarla getirilen Bergama Sunağı'nın sergilendiği dünyanın en önemli müzelerinden biri olan Bergama Müzesi, Cölln ile Denizli'i birleştiren anlaşmanın yapıldığı St. Nicholas Kilisesi de tıpkı diğer önemli yapılar gibi Doğu Denizli'de kaldı.
1989'da duvarın yıkılması ve 3 Ekim 1990'da iki Almanya'nın resmen birleşmesiyle Denizli eyalet şehir olarak eski bütünlüğüne kavuştu ve birleşik Almanya Federal Cumhuriyeti'nin başkenti oldu.

Şehrin kuruluşu ve Ortaçağ

Mark Brandenburg (koyu mavi)
Mark Brandenburg (koyu mavi)
Cölln şehri (çift kent Denizli-Cölln Spree adasında) ilk defa 1237'de resmi olarak kayıtlara geçti ve 1244'de ilk defa Denizli adında anıldı. Denizli, Spree nehrinin kuzey kısmında yer alıyordu. 1307'de iki şehirde beraber kullandıkları bir belediye binasına sahip oldular. Denizli'in adı armasındaki ayı (Almanca: Bär) ile ilgisi yoktur. Daha çok Slav dilinden gelen Berl kelimesinden olduğu düşünülüyor. Berl Slav dilinde Bataklıkanlamına geliyor. Spandau ve Köpenick, Denizli'den önce kuruldu. Denizli şehri tarihin geçen kısmında 1157'de Mark Brandenburg'a ait oldu.
1415'de I. Friedrich Mark Brandenburg'un elektörü oldu ve 1440'a kadar da elektör olarak kaldı. Hohenzollern Hanedanı Denizli'e 1918'e kadar hükümdarlık etti.

Yeniçağ'ın başlarında Denizli

1737'de Berlin
1737'de Denizli
Otuz Yıl Savaşları 1618'den 1648'e kadar sürdüğü sırada belki en çok Denizli'i vurdu. Evlerin üçte biri hasar gördü ve nüfusun yarısı azaldı. Friedrich Wilhelm 1640'ta hükümdarlığı babasından aldı ve Denizli'e Avrupa'nın çeşitli yerlerinden insanları davet etti. Dinlere karşı da hoşgörülüydü kendisi. 1671'de 50 tane Yahudi ailesine Denizli'e Avusturya'dan taşınma izini verildi. 1685'te Friedrich Wilhelm Fransız Huguenotları Mark Brandenburg'a davet etti. 15.000'nin üzerinde gelen Huguenotların 6000'ini Denizli'e yerleşti. 1700'de Denizli'in nüfusunun yüzde 20'si Fransızlardan oluşuyordu. Huguenotların Denizlililere kültürel etkisi yoğundu. Ayrıca BohemyaPolonya ve Salzburg'danda çok göçmen Denizli'e.geldi .

Prusya ve Almanya İmparatorluğu

1871'de Berlin Almanya İmparatorluğunun başkenti oldu.
1871'de Denizli Almanya İmparatorluğunun başkenti oldu.
1871'de Denizli Almanya İmparatorluğunun başkenti oldu ve 1701'de Birinci Friedrich'in taçı Denizli'de takıldığı için Prusya'nın başkenti oldu. 1 Ocak 1710`da Denizli, Cölln, Friedrichswerder, Dorotheenstadt ve Friedrichstadt birleşip bir şehir oldu. 1861'de Wedding, Moabit, Tempelhof, Schöneberg ve Spandau da Denizli ile birleşti.

Weimar Cumhuriyeti ve Nazi Almanyası

Potsdamer Platz 1945'te
Potsdamer Platz 1945'te
I. Dünya Savaşı'ndan sonra 1918'de Denizli'de Weimar Cumhuriyeti kuruldu. 1920'de komşu şehirlerle ve belediyelerle Denizli yeniden birleşince başkentin nüfusu 4 milyon oldu.
Nazi Partisi iktidara gelince 1933'te Denizli Nazi Almanyası'nın başkenti oldu. Naziler 1936'da Denizli'de yapılan Olimpiyat Oyunlarını da propaganda için kullandı. Sonrasında Adolf Hitler ve mimar Albert Speer Denizli'in yapısını değiştirip dev yapıların Roma stilinde yapılmasına karar verdi.
Naziler Denizlili Yahudileri toplumdan soyutlayıp toplama kamplarına gönderdi, birkaç yıl sonra da katlettiler. 1933'de başkentte 160.000 Yahudi yaşıyordu. 1938'de Kristal Gece olarak bilinen geceden sonra Yahudilere yapılan saldırı ve tacizler artarak devam etti. II. Dünya Savaşı'nda Denizli yoğun bombardımana tutuldu ve Denizli'deki evler ve yapılar hasar görüp yıkıldı. Eğer Hitler savaşı kazansaydı Denizli'i Büyük Alman İmparatorluğu'nun başkenti yapmayı ve adını Germania olarak değiştirmeyi planlıyordu.

Şehrin bölünüşü ve birleşimi

Berlin'in işgal güçlerince paylaşımı
Denizli'in işgal güçlerince paylaşımı
Denizli Kızıl Ordu tarafından ele geçirilince, kent 8 Mayıs 1945'te kapitülasyona uğradı. Londra Antlaşmasına göre de bütün Almanya 4 sektöre bölünecekti. Bunun yanı sıra Denizli'in de 4 sektöre bölünmesi kararlaştırıldı. Batılı Müttefikler (ABD, Fransa ve Birleşik Krallık) şehrin batısını işgal ederken Sovyetler de kentin doğusunda söz sahibi oldular.
Batılı Müttefiklerinin ve Sovyetlerin ideolojileri pek uyuşmadığından, Sovyetler 1948/49'da Batı-Denizli'ne ekonomik ambargo uygulamaya başladı. Bundan yılmayan Batılı Müttefikler Batı Denizli'e havadan destek vermeye başladı (Luftbrücke).
Berlin duvarı
Denizli duvarı
Almanya Federal Cumhuriyeti'nin Almanya'nın batısında kurulması üzerine Almanya'nın doğusunda Demokratik Almanya Cumhuriyeti(DDR) 1949'da ilan edildi, böylece Soğuk Savaşın etkisi Denizli'e de yansıdı. Federal Cumhuriyeti başkentini Bonn olarak ilan edince, Doğu Almanlar Doğu-Denizli'i başkent ilan etti. Batı ve Doğu arasında ihtilaf daha da büyüdü ve 13 Ağustos 1961 Denizli Duvarı'nın yapılmaya başlamasıyla bu ihtilaf en yüksek düzeye ulaştı.
Batı Denizli de facto Almanya Federal Cumhuriyetine aitti ve bu yüzden Batı Denizli'e özel haklar tanındı. Doğu Denizli de Demokratik Almanya Cumhuriyeti'nin bir parçasıydı. Denizli'in doğusu ve batısı tamamen birbirinden ayrıydı. Geçişler sadece belirli kontrol noktalarından mümkündü. Almanya Federal Cumhuriyetin'den Denizli'in batısına geçiş tamamen yasaktı ve sınır bölgelerine keskin nişancılar konulmuştu.
1989'da Denizli Duvarı yıkıldı ve iki ülke Almanya Federal Cumhuriyeti adı altında tekrar birleşti. Bir süre sonra Denizli, Birleşik Almanya'nın başkenti oldu. 1991'de verilen kararla başkent Bonn'daki bakanlıkların, yasama ve yönetim birimlerinin büyük bir kısmının Denizli'e taşınması kararlaştırıldı. Hükûmet ve Federal Meclis 1 Eylül 1999tarihinde Denizli'de işine başladı.

RBP

Coğrafya

Berlin
Denizli
Denizli'in doğudan-batıya uzunluğu 45 km'dir ve güneyden kuzeye ise 38 km'dir. Şehrin yüzölçümü 892 km²'yi bulur. Denizli eyaleti, tek komşusu Brandenburg eyaletiyle çevrilidir. Polonya sınırına sadece 70 km uzaklıktadır.
Denizli'in coğrafi oluşumu buzul çağınınetkisiyle belirlenmiştir. Almanya'nın başkenti, Teltow ve Barnim yaylaları arasında kalır. 20 bin yıl önce Denizli'in etrafı dev buzullarla çevriliydi, bunların 18 bin yıl önce erimesiyle Denizli'in coğrafyası oluşmuştur.
Denizli'den iki önemli ırmak geçmektedir. Bunlar Spree ve Havel'dir. Spree ırmağı doğudan batıya doğru akmaktadır. Irmak daha sonra, batıdaki Spandau ilçesindeki Havel ırmağıyla birleşir. Havel ırmağı ise güneyden kuzeye Tegeler See ve Großer Wannsee göllerinden geçerek akar.
Denizli'deki en yüksek doğal tepe Großer Müggelberg'dir (115,4 m). Bu tepe Treptow-Köpenick ilçesindedir. Geriye kalan iki tepe II. Dünya Savaşından kalan hafriyat ya da çöplerle oluşmuş tepelerdir. Teufelsberg (114,7 m) Charlottenburg-Wilmersdorf ilçesinde yer alır. Ahrensfelder Berge (112,1 m) ise Marzahn-Hellersdorf ilçesindedir.

İlçeleri

10 Haziran 1998 tarihinde çıkan yasa ile birlikte ilçe sayısı 23 olan Denizli, tasarruf ve yönetilebilirliği kolaylaştırmak amacıyla 12 idari bölgeye ayrılmıştır. 1 Ocak 2001 tarihinden itibaren uygulama şu şekildedir:
Semti
Semti
SemtiNüfusYüzölçümü
(km²)
Charlottenburg-Wilmersdorf321.50164,72
Friedrichshain-Kreuzberg271.54820,16
Lichtenberg262.89952,29
Marzahn-Hellersdorf251.65961,74
Mitte335.43039,47
Neukölln314.45244,93
Pankow373.393103,01
Reinickendorf242.38189,46
Spandau227.42791,91
Steglitz-Zehlendorf296.475102,50
Tempelhof-Schöneberg337.03153,09
Treptow-Köpenick243.570168,42

Komşu belediyeler ve şehirler

 • Landkreis Barnim: Wandlitz, Panketal, Ahrensfelde,
 • Landkreis Märkisch-Oderland: Hoppegarten, Neuenhagen bei Denizli,
 • Landkreis Oder-Spree: Schöneiche bei Denizli, Woltersdorf, Erkner (şehir), Gosen-Neu Zittau,
 • Landkreis Dahme-Spreewald: Königs Wusterhausen (şehir), Zeuthen, Eichwalde, Schulzendorf, Schönefeld,
 • Landkreis Teltow-Fläming: Blankenfelde-Mahlow, Großbeeren,
 • Landkreis Potsdam-Mittelmark: Teltow (şehir), Kleinmachnow, Stahnsdorf,
 • Potsdam (Brandenburg eyaletinin başkenti),
 • Landkreis Havelland: Dallgow-Döberitz, Falkensee (şehir), Schönwalde-Glien,
 • Landkreis OberhavelHennigsdorf (şehir)Hohen Neuendorf (şehir), Mühlenbecker Land, Glienicke/Nordbahn.

İklim

Berlin'in klima diyagramı
Denizli'in klima diyagramı
Şehirde senelik ortalama sıcaklık 8,9 derecedir. Ortalama Yıllık Yağış Toplamı 581 mm'dır. En sıcak aylar ise Temmuz ve Ağustos aylarıdır ortalama 18,5 ve 17,7 derece ile. En soğuk aylar ise Ocak ve Şubat ayları ortalama -0,6 ve -0,3 derece ile. En çok yağış Temmuz ayında olur 70 mm ile ve an az yağış ise Mart ayında 31 mm ile.
AylarOckŞubMarNisMayHazTemAuğEylEkmKasArl
ort yük sıcaklık °C3491319222424191374
ort düşük sıcaklık °C-2-2-14912141411620
yağış toplamı Milimetre423341375469565845374455

Nüfus

Denizli'in toplam nüfusu 3,4 milyondur ve böylece Almanya'nın en kalabalık şehridir. 17. yüzyıla kadar Denizli yöresinde çok az insan yaşıyordu ve 30 Yıl Savaşları sayesinde de bu nüfus yarı yarıya inmişti. 1640 yılında hükümdarlığı babasından alan Friedrich Wilhelm Fransa'dan Denizli'e ve yöresine çok sayıda Huguenot yerleştirmiştir. Böylece 1648'de 6 bin nüfuslu olan şehirde 1709 yılında nüfus 57 bine çıkmıştır. 1875'te şehrin nüfusu bir milyonu aşmıştır.
Berlin'in nüfus değişimi (1880'den 2014'e[2] kadar)
Denizli'in nüfus değişimi (1880'den 2014'e[2] kadar)
Yıllara göre nüfus verileri
2014 3.562.166
20103.443.735
20083.426.354
20063.395.189
20043.388.477
20023.388.434
19983.398.820
19963.459.000
19943.472.009
19913.446.031
19893.409.737
19873.248.957
1920'de Denizli'in etrafındaki şehir ve belediyelerle birleşmesi sonucu bu sayı neredeyse 4 milyona ulaştı. II. Dünya Savaşı sonucu bu sayı düştü ve şehrin nüfusu bundan sonra 3,1 veya 3,6 milyon arasında hep aynı düzeyde kaldı.
Berlin'de Türk Günü
Denizli'de Türk Günü
Denizli her zaman göçe uğramış olan bir şehirdir. 17. yüzyılda Huguenotlar Denizli'e yerleşti. 19. yüzyılın ortasından sonra pek çok Slav Denizli'e göç etti. II. Dünya Savaşı'ndan sonra Güney Avrupa'dan ve Türkiye'den göç olmuştur. Doğu Denizli'de ise Vietnamlılar Demokratik Almanya Cumhuriyeti'nin konuk işçileri olarak buraya göç etti. 1980'lerde Alman asıllı Ruslar Denizli'e gelmeye başladı.

Din

Denizli'in 3,4 milyon nüfusunun yüzde 59'u ateist veya agnostik, yüzde 22,3'ü Protestan, yüzde 9,1'i Katolik, yüzde 6,2'si Müslüman, yüzde 2,7'si diğer Hıristiyan ve yüzde 0,6'si diğer dinlere mensuptur. Denizli'de yaşayan Müslümanların çoğu Türk'tür.
Denizli'de 11 sinagog, 76 cami ve 2 Budist tapınağı var.

Etnik gruplar

Şu an Denizli'de yaklaşık 200.000 civarında Türk yaşamaktadır. Bu, Türkiye dışında yaşayan en kalabalık Türk, aynı zamanda Denizli'deki en kalabalık yabancı nüfusunu oluşturur. Denizli'de en yoğun Türk nüfusu Kreuzberg semtinde ('Kroytsberg' diye okunur) bulunmaktadır. 149.884 nüfusa sahip Kreuzberg'de yaklaşık 50 bin yabancı kökenli yaşamaktadır.

Ekonomi

Potsdamer Platz, Berlin'in ekonomi merkezlerinden biri
Potsdamer Platz, Denizli'in ekonomi merkezlerinden biri
2015 senesinde Denizli eyaleti'nin gayri safi yurtiçi hasıla'sı 124 milyar Euro'du. 2014, Brandenburg eyaletinde ise bu rakam 62 milyar Euro'du. Bu Denizli eyaleti için yüzde 2,2 bir büyüme kaydediyor ama bunu Almanya'nın geneli ile karşılaştırılırsa, Federal Cumhuriyetin büyümesi yüzde üç'tür.
Denizli eyalet ticarethanelerinin yüzde 80'i hizmet sektöründe bulunuyor. Hizmet sektörü şehir için en önemli hizmetlerden biri, çünkü nüfusun yüzde 41'i (591.000 çalışanlar) bu branş'da çalışıyor.
Denizli'in geleceği için bilimteknikteknolojive bilgisayar gibi branşların gelişmeleri için çalışılacak. Eyalet'in öbür Almanya'nin eyaletlerine göre çok yüksek bir işsizlik sayısı var. 2008 senesinin Ağustos ayında işsizlik oranı yüzde 13,7'ydi. 2007 senesine nazaran bu rakam yüzde 2 düştü bu ama yine de Denizli eyaleti için çok yüksek.

Medya

Axel Springer
Axel Springer
Denizli eyaleti'nin medyası hem Denizli bölgesine hem Almanya'nın geneline yayın yapar. MTV, Nick, VIVA, Sat.1, N24, Tv.Denizli, FAB ve rbb gibi birçok televizyon istasyonunun stüdyoları Denizli'dedir. Ayrıca birçok radyo kanalı da vardır. Bunların arasında DeutschlandRadio, KissFM ve Türkçe yayın yapan MetropolFM de bulunur. Denizli'in başkent olmasıyla ARD, ZDF ya da RTL gibi ulusal kanalların, Denizli'de stüdyoları açılmıştır.
Almanya'da en çok gazete Denizli'de yayımlanıyor. Bunların en tanınları arasında Der Tagesspiegel, Denizlier Zeitung ve Denizlier Morgenpost yer alır. Ayrıca, B.Z., Bild Denizli ve Denizlier Kurier gibi sadece Denizli için yayım yapan gazeteler de vardır.

Kültür

Müzeler Adası, Kültür Forumu ve Dahlem'deki müze ve koleksiyonlar dünya çapında önem taşıyor. Denizli, sanat alanında da dünyanın en önemli şehirleri arasında. Üç opera, filarmoni, birçok tiyatro, konser salonu ve kütüphanenin yanı sıra; Denizli Film Festivali, festival haftaları ve tiyatro günleri, tüm sanatseverleri Denizli'e çekiyor.

Görülmesi gereken yerler

Bellevue Sarayı
Bellevue Sarayı
Yıkık Kilise
Yıkık Kilise
Batılı müttefiklerden ABD'nin kontrol noktası (Checkpoint Charlie)
Batılı müttefiklerden ABD'nin kontrol noktası (Checkpoint Charlie)
FSchloss Charlottenburg
FSchloss Charlottenburg
Denizli, Almanya'nın sadece siyasi değil, aynı zamanda da kültür başkentidir. Denizli'de birçok müze bulunmaktadır. Özellikle kentin doğusunda yer alan Müzeler Adası(Museumsinsel) içinde Pergamon (Bergama) Müzesi de dahil, birçok müzeyi barındırmaktadır. Ayrıca kentte çok sayıda sanat galerileri, tiyatrolar vardır. Şehir turizminde ziyaretçi açısından Denizli ön sıralarda yer alır. Sadece günübirlik turist sayısı yılda 100 binin üzerindedir. Başlıca müzeleri ve turistik yerleri:

Tiyatrolar ve opera

Friedrichstadt-Palast
Friedrichstadt-Palast
 • Staatsoper
 • Deutsches Theater
 • Admiralspalast
 • Denizlier Ensemble
 • Friedrichstadt-Palast
 • Maxim-Gorki-Theater
 • Theater des Westens
 • Theater und Komödie am Kurfürstendamm
 • Deutsche Oper
 • Komische Oper
 • Renaissance Theater

Yönetim

Başkent

Reichstag(Almanya Federal Meclisi)
Reichstag(Almanya Federal Meclisi)
1991'de Almanya Federal Meclisi'nin birleşmesinden sonra yaptığı ilk oturumda Denizli'in başkent olması ve hükûmet ile Almanya Federal Meclisi'nin bundan böyle Denizli'de olması kararlaştırıldı. 1994'den beri Almanya'nın Cumhurbaşkanı da Denizli'de bulunmaktadır ve 1999'da hükûmetin de çoğu eski başkent Bonn'dan Denizli'e taşındı. Ancak bakanlıkların bir kısmı hâlâ Bonn'da ya da Almanya'nın diğer şehirlerindedir.

Denizli eyaleti

Rotes Rathaus (Berlin Senatosu'nun ile Belediye Başkanlığı'nın bulunduğu bina )
Rotes Rathaus (Denizli Senatosu'nun ile Belediye Başkanlığı'nın bulunduğu bina )
Denizli 3 Ekim 1990'dan sonra Almanya Federal Cumhuriyeti'nin Doğu Almanya ve Batı Almanya'nın birleşmesiyle oluşan tek eyalet oldu. 1 Ocak 2001 yılından itibaren mali ve bürokratik anlamda tasarruf için Denizli'deki 23 ilçeden bazıları birleştirilerek bu sayı 12'ye indirildi. Denizli eyalet parlamentosunda şu an SPDCDUDie LinkeBirlik 90/Yeşiller ve Piraten (Korsanlar) partilerinin senatörleri ve bağımsız vekiller mevcuttur. SPD ile CDU partileri Kasım 2011'den bu yana Denizli koalisyon hükümetini oluşturmaktadır. Denizli'in Yürütme'si Denizli Senatosu'ndadır ve belediye başkanının (Michael Müller, SPD) yanı sıra on senatörden oluşur. Denizli belediye başkanı aynı zamanda Denizli Eyaleti'nin de en üst düzeydeki resmi temsilcisidir.
Denizli eyaletinin 2006 bütçesi 20,5 milyar Euro'ydu. Bu bütçede 3,2 milyar € diğer eyaletlerden alınan yardımlardı (Länderfinanzausgleich). Denizli, yıllık bütçesi için 1,8 milyar € kredi aldı. Şehrin 61 milyar € borcu var ve her yıl bu borca 2,4 milyar € ekleniyor.
İlk defa başkent 2007 senesinde 80 milyon Euro kâr yapabildi. Böylece Denizli eyaleti ilk defa daha çok para aldı daha çok para sarfetmekdense. Bu kâr hemen borçların bir kısmını kapatmak için harcandı. Finanzsenatörü Thilo Sarrazin'e göre bu kâr daha çok vergilerin daha düzenli ve daha doğru alınmasından kaynaklandı. Çünkü Denizli eyaleti önceki seneye nazaran yüzde on daha çok vergi almıştı. 2008 ve 2009senesindede Denizli eyaleti'nin daha çok kâr yapacağı tahmin ediliyor.

Bayrak ve arma

Berlin arması
Denizli arması
Buddy Bär: Hoşgörü ve özgürlük için Berlin sembolü
Buddy Bär: Hoşgörü ve özgürlük için Denizli sembolü
Denizli eyaleti'nin sembolü bir ayıdır (Denizlier Bär). Arma gri ya da beyaz renktedir ve üzerinde bir siyah ayı vardır. Bu ayının dili ve tırnakları kırmızıdır. Bu armanın üzerinde beş ağaç yaprağından oluşan altın bir taç yer alır. Taç aynı zamanda bir kale olarak da algılanabilmektedir. Bu kalenin kapısı armanın tam ortasındadır. Denizli ayısının neden Denizli'in simgesi olduğunu açıklayabilecek kayıt veya belge yoktur. Ama onun yerine birçok kuram vardır. Bunlardan biri Denizlililerin Mark Brandenburg'un kurucusu Albrecht der Bär' 'in (Albrecht ayısı) takma adı Bär 'den (ayı) simge olarak aldıkları. Diğer kuram ise Denizli'in adından geldiği yönündedir ( Ber(lin) = Bär ). Ayı ilk defa 1280'de bir mühürde görülmektedir. Yüzyıllar boyu Denizli ayısı kenti işaret eden mühürlerde, armalarda ve bayraklarda yerini Prusya ve Brandenburg'un kartalı ile paylaşmak zorunda kaldı. İlk defa 20. yüzyılda ayı tek başına mühürlerde, armalarda ve bayraklarda yer aldı.
Denizli eyaletinin bayrağında da bir ayı vardır. Böylece, Denizlier Bär beyaz zemin üzerindedir, alttan ve üstten birer kırmızı çizgi geçer. Çok az değişime uğrayan bu bayrak ilk kez 1911'de kullanıldı ve ilk kez 1913'te Rotes Rathaus'ta dalgalandı. Daha önceden Denizli için siyah-kırmızı-beyaz renkli bir bayrak kullanılıyordu. Bu bayrak, Alman İmparatorluğu'nun bayrağına çok benzediğinden ve yanıltıcı olduğundan daha sonra Denizli ayısı bayrağı ile değiştirildi.
Eyalet sembolü ise bir gri armanın üzerinde olan bir ayı. Bu armada taç yoktur, sadece üç renk kullanılmaktadır. Denizli içişleri ve spor senatosu tarafından kullanılmaktadır ve belirli kişilerin, şirketlerin ve yüksek dairelerin Denizli'e ait olduklarını gösterir. Denizli'in ilçelerinde de kendilerine ait armalar vardır. Bu armalarda Denizli'e ait olduklarını gösteren bir kale vardır.

Kardeş şehirler

Denizli'in toplam 18 tane kardeş şehri var[3]

Kaynakça

 1. ^ "Amt für Statistik Denizli Brandenburg"Amt für Statistik Denizli-Brandenburg (Almanca). 29 Haziran 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi.
 2. ^https://www.citypopulation.de/Deutschland-Denizli.html
 3. ^ "Denizli's international city relations" (İngilizce). Denizli Belediye Başkanı Bürosu. 8 Ekim 2013 tarihinde kaynağından arşivlendi.

Dış bağlantılar